Сенцов припиняє голодування

У п’ятницю вранці російська сторона повідомила, що незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Певний час в Україні відмовлялись коментувати таку інформацію через те, що їй не було підтвердження. Проте уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підтвердила, що Сенцов таки припинив голодування.

Читайте також: "Він не хотів бути овочем в реанімації": адвокат про рішення Сенцова припинити голодування

Згодом адвокат політв’язня Дмитро Дінзе сповістив, що Сенцов припинить голодування 6 жовтня. Причиною для рішення припинили голодування стало те, що у Федеральній службі виконання покарань Росії Сенцову пригрозили примусовим харчуванням.

Олег Сенцов припиняє голодування: дивіться відео:

Сенцов написав відкритого листа, де особисто підтвердив вихід з голодування. Він також подякував та попросив вибачення в усіх, хто підтримував його.

"145 днів боротьби, мінус 20 кілограмів ваги, плюс надірваний організм, але мета так і не досягнута. Я вдячний усім, хто підтримував мене, і прошу вибачення у тих, кого я підвів... Слава Україні!", – написав політв’язень.

У листі до двоюрідної сестри Наталії Каплан Сенцов описав стан свого здоров’я, зазначивши, що з голодування його мали почати виводити ще минулого тижня, однак українець трішки відтермінував це.

Останнє обстеження показало, що "полетіли" внутрішні органи. У серці почалась аритмія з ішемією, нирки забились і в будь-який момент відмовлять, печінка збільшилась і почала розкладатись, кишечник, мозок – там все. Прикро програвати, але вибору мені не залишили, я не хочу перетворювати це все на принизливе видовище,
– написав Сенцов.

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Україна готова негайно забрати Сенцова і надати йому необхідне лікування. Також Україна готова обміняти політв’язня на будь-кого з росіян, засуджених за важкі злочини.

Зміни на телеканалі NewsOne

Тільки 4 жовтня Верховна Рада зажадала від РНБО ввести санкції проти телеканалу NewsOne, а вже 5 жовтня від управління телеканалом відмовився Андрій Портнов – перший заступник голови Адміністрації Президента під час правління Віктора Януковича. Причиною свого рішення Портнов вказав зміну власника телеканалу.

Читайте також: Рупори Кремля: Які канали та чому звинувачують у поширенні російської пропаганди

Від сьогодні я більше не матиму стосунку до інформаційної, адміністративної або іншої діяльності телеканалу. Хочу подякувати Василю Голованову та колективу NewsOne за спільну роботу та хороший досвід,
– написав екс-член команди Януковича.

NewsOne Портнов Козак Мураєв
У телеканалу NewsOne змінилось керівництво

За словами колишнього власника каналу, нардепа Євгенія Мураєва, корпоративні права на NewsOne тепер отримав Тарас Козак – нардеп від "Опозиційного блоку", відомий у парламенті як найближчий соратник Віктора Медведчука.

Окрім того, новим директором телеканалу NewsOne став Юрій Будяк, який раніше керував телеканалом 112. Про Будяка відомо, що у 2005 році він балотувався до Верховної Ради за списком блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція".

Зникнення президента Інтерполу

Франція почала розслідування за фактом зникнення президента Інтерполу Мен Хунвея. 64-річний глава Інтерполу вже тиждень не виходить на зв'язок після від'їзду в Китай 29 вересня.

Заяву про зникнення подала його дружина, з якою Хунвей мешкає у Ліоні. Зазначимо, що в Ліоні розташована штаб-квартира Інтерполу.

Читайте також: У Києві зник журналіст, який лікувався у психіатричній лікарні

Президент Інтерпол Мен Хунвей зникнення Китай Пекін
Мен Хунвей міг бути затриманий у Пекіні

До обрання у листопаді 2016 року президентом Інтерполу Мен Хунвей був заступником міністра громадської безпеки Китаю.

Згодом ЗМІ сповістили, що зниклий президент Інтерполу, ймовірно, перебуває під вартою в Пекіні. Французькі слідчі вважають, що Мен Хунвей не просто зник у Китаї, а був поміщений під варту. Місце перебування очільника Інтерполу тримається в таємниці.

За даними ЗМІ, затримання Мен Хунвея пов'язане з боротьбою за вплив у китайських правлячих колах.

Лауреати Нобелівської премії миру

Лауреатами Нобелівської премії миру у 2018 році стали лікар із Конго Деніс Муквеге та іракська правозахисниця Надя Мурад. Нобелівський комітет присудив їм нагороду за зусилля у боротьбі із сексуальним насильством у військовий час. Раніше вони були удостоєні премії Сахарова.

Читайте також: Україна номінувала Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру

Лауреати Нобелівської премії миру у 2018 році
Лауреати Нобелівської премії миру у 2018 році