Найважливіші новини України та світу за сьогодні.

Важливо: Оновлення ЦВК: чому звільнили всіх членів комісії

Розпуск ЦВК – Рада дала добро

Нардепи підтримали розпуск Центральної виборчої комісії, за постанову про розпуск ЦВК проголосував 341 депутат з 300 необхідних. Проти висловився 41 депутат.

Зміну членів Центрвиборчкому Президент України ініціював Володимир Зеленський. Причина – "політична упередженість і недостатня виваженість" ЦВК та судові позови про неї.

До слова, у своєму зверненні до Ради Володимир Зеленський навів кілька доказів неналежної роботи ЦВК. Серед них – рішення комісії про відмову в реєстрації 28 кандидатів у народні депутати.

голосування за розпуск ЦВК
Результати голосування за розпуск ЦВК

голосування за розпуск ЦВК по фракціях
Голосування за розпуск ЦВК по фракціях

У "Слузі народу" вже визначилися із принципом, як формуватимуть новий склад ЦВК. найімовірніше, обиратимуть за квотним принципом.

Нині до складу ЦВК входять 16 членів:

  • Сліпачук Тетяна – голова ЦВК;
  • Конопольський Олег – заступник голови ЦВК;
  • Радченко Євгеній – заступник голови ЦВК;
  • Бернацька Наталія – секретар ЦВК;
  • Басалаєва Алла – член ЦВК;
  • Вербенський Михайло – член ЦВК;
  • Діденко Олег – член ЦВК;
  • Євстігнєєв Андрій – член ЦВК;
  • Єфремова Ірина – член ЦВК;
  • Желтова Ольга – член ЦВК;
  • Кустова Світлана – член ЦВК;
  • Лотюк Ольга – член ЦВК;
  • Махніцька Катерина – член ЦВК;
  • Плукар Віталій – член ЦВК;
  • Шипілов Леонтій – член ЦВК;
  • Юзькова Тетяна – член ЦВК.

Варто знати: Звільнених моряків допитало ДБР за заявою Портнова, – адвокат

Силовики прийшли до банку Порошенка

До будівлі "Міжнародного інвестиційного банку", основним власником якого є Порошенко, прийшли правоохоронці із обшуками.

  • На місці подій журналістам 24 каналу повідомили, що обшуки здійснює ДБР.
  • Присутні в банку силовики ситуацію коментують неохоче, кажуть – усі питання до слідчого.
  • У ДБР коментувати ситуацію також відмовилися.

Фото з місця подій (24 канал):


Зате Андрій Портнов, колишній заступник глави адміністрації Януковича, із коментарями не забарився.

У своєму телеграм-каналі він написав, що у банку Порошенка "тривають обшуки щодо епізоду зняття Порошенком у період травня-червня 2019 року 340 кілограмів раніше відмитих в офшорах готівкових доларів".

Детальніше про те, чому Портнова називають одіозним і за що він "любить" Порошенка – у матеріалах 24 каналу.

Порошенко фігурує у низці справ, якими займається ДБР (як свідок) та щонайменше в одній, якою займається НАБУ (у якому статусі – поки не відомо). Прессекретарка ДБР Анжеліка Іванова підтвердила, що 13 вересня "Порошенко прийшов на допит у ДБР".

Що відомо про "Міжнародний інвестиційний банк"?Це публічне акціонерне товариство – український банк, створений у 2008 році. Основним власником банку є п'ятий президент і чинний народний депутат України Петро Порошенко. Йому належить 9,92% капіталу особисто та 50,08% (контрольний пакет) через повністю належний йому ПАТ ЗНКІФ "Прайм Ессетс Кепітал".

Подяка за викриття корупціонерів

Це цікаво: Як покарають кнопкодавів у Раді: заява "Слуги народу"

Нова Верховна Рада не зменшує обертів. У першому читанні нардепи підтримали проєкт закону про викривачів корупції. За проголосували 283 народних обранців.

Окрім того, парламент підтримав підготовку закону президента до другого читання за скороченою процедурою. Законопроєкт раніше подав до парламенту президент Володимир Зеленський і позначив його як невідкладний.

Цей законопроєкт, зможе реально захистити не лише викривачів та їхніх близьких, а також надасть право на безоплатну правову допомогу та конфіденційність. Також законодавчі новації передбачають винагороду в межах 10% від суми відшкодування державі збитків або розміру хабара. Детальніше про те, як все має працювати, – тут.

Як у світі винагороджують викривачів корупції?Приміром, у США, згідно з законом, викривачі отримують 15 – 25% від вилученої суми. Тобто були випадки, коли людина отримувала мільйони за повідомлення про факт корупції. Там також надійно захищають викривачів.

А ось у Південній Кореї, за потреби, держава охороняє не лише будинок викривача, а й цілий квартал, де живе він чи його родичі.

Зеленський і Коломойський на форумі YES

У Києві розпочався щорічний форум YES 2019. Це один з найбільших майданчиків, де обговорюють виклики майбутнього і ситуацію у світі. В одному місці зібралися понад 4 сотні політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів і експертів з 26 країн.

Заява президента: Зеленський назвав умови, за яких на Донбасі можуть пройти місцеві вибори

У формі взяв участь і глава Держави Володимир Зеленський. Під час свого звернення президент озвучив низку важливих речей.

Яскравим гостем зустрічі став олігарх Ігор Коломойський, який повернувся в Україну разом із перемогою Зеленського на виборах. Поява Коломойського викликала ажіотаж серед журналістів.

Дивіться також: Зеленський виступив з "95 Кварталом" на форумі YES: відео

Коломойський
Коломойський на форумі YES

Коломойський
Коломойський на форумі YES

Олігарх Ігор Коломойський стверджує, що не має жодних проблем із пересуванням по світу, але залишати Україну не збирається.

Окрім того, Ігор Коломойський у судовій суперечці щодо націоналізацію "Приватбанку", власником якого він був, готовий піти на мирову угоду. Для цього, мовляв, є "вікно можливостей". Однак від вимог компенсації за свої втрати бізнесмен не відмовляється.

Дивіться відео, як журналісти "атакували" Коломойського на форумі YES (24 канал):

Промова Сенцова

Важливо: Сенцов та Зеленський відвідали форум YES: про що говорили

На форумі виступ нещодавно звільненого із російського полону Олега Сенцова був насправді вражаючим. Він розповів особисту історію, яка трапилася із ним у російській в'язниці.

Наші журналісти, присутні на форумі, підготували для вас головні новини з виступів та цікаве з кулуарів.

Дивіться і слухайте виступ Сенцова:

Загальне відео про другий день на форумі YES: