Грузія перебуває на боці країни-агресорки, попри те, що вони відверто не хочуть це визнавати, бо усвідомлюють наслідки для себе. Про це 24 Каналу розповів політолог Валентин Гладких.

До теми Україна просила Грузію передати їй комплекси "Бук", але та відмовилася

На його думку, треба розділяти грузинський народ і грузинську державу та її уряд.

Якщо Білорусь є неприхованим союзником Росії, то держава Грузія, на превеликий жаль, є прихованим або латентним її союзником,
– вважає політолог.

Він зазначив, що через Грузію відбувається дуже багато оборудок з Росією – в плані паралельного імпорту, перерахунків грошей.

"Звертаю увагу, що досі в Україні можна отримати грошові перекази з Росії. Це робиться через банки третіх країн, зокрема через грузинські", – наголосив Гладких.

Грузинське суспільство підтримує Україну, але є питання

На думку політолога, грузинське суспільство також є амбівалентним. На демонстративному рівні вони підтримують Україну і мають проукраїнські настрої.

Але це не заважає їм приймати російських втікачів від мобілізації, здавати їм квартири, працювати на їхніх фірмах, допомагати росіянам прокручувати ті самі оборудки з фінансовими транзакціями,
– підкреслив він.

За його словами, у нас часто мовлять про те, що державу треба відрізняти від суспільства. Але, якщо держава не влаштовує суспільство, то воно повинно це демонструвати. Якщо ж цього не відбувається, це означає, що в країні – репресивний політичний режим, який унеможливлює протести. Або суспільство цілком задоволено державою і її позицією.

"Виходячи з цього можна зробити висновок, що грузинське суспільство більш-менш погоджується з позицією, яку має сьогодні грузинський уряд щодо війни в Україні", – наголосив він.

Чому Грузія не передала Україні ЗРК "Бук": дивіться відео

Неприємна пляма на стосунках України та Грузії

Гладких згадав, що коли росіяни напали на Грузію у 2008 році в Україні також було неоднозначне сприйняття цього конфлікту.

Ми повинні це теж чесно визнати, щоб не було так, що всі грузини "недолугі і неправильні", а ми "білі й пухнасті". Але треба визнати, що Грузія сьогодні належить до тих держав, які негласно підтримують Росію,
– зазначив він.

За його словами, люди помиляються, але за помилки все одно потрібно відповідати. І якщо через це виникають якісь наслідки, то цю провину треба спокутувати.

"Це буде дуже неприємна пляма на історії грузинсько-українських стосунків", – вважає Валентин Гладких.

Військова допомога Україні: останні новини

  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзники мають і надалі збільшувати військову допомогу Україні. Він не відкидає можливості постачання в Україну важких танків.
  • В останньому пакеті військової допомоги Україні від США мають бути зенітні ракети Sea Sparrow, якими відтепер українські військові зможуть облаштовувати свої ЗРК "Бук". Донедавна ЗСУ мала дефіцит ракет до "Буків", але з постачанням Sea Sparrow цю проблему буде вирішено.
  • У Німеччині вирішили внести ясність щодо питання ймовірного постачання Україні танків Leopard. Наразі в Берліні не планують передавати Україні Leopard.