Політолог Микола Давидюк заявив, що чинного очільника МОЗ Максима Степанова "притримають" на посаді, поки не буде голосів за нову кандидатуру. На його думку, в протилежному випадку призначати виконувача обов'язків міністра під час пандемії COVID-19 буде нерозумно.

Читайте також "Голос" підтримає нового очільника МОЗ, якщо той продовжить реформу Супрун

Чому нову кандидатуру ще не назвали

За словами Давидюка, главі фракції "Слуга народу" Давиду Арахамії у якийсь момент таки доведеться озвучити нову кандидатуру на посаду. Він припустив, що цього ще не зробили, аби групи впливу не почали "запускати свої чорні кампанії".

Козир тримають в кишені – когось найшли, але просто бояться діставати,
– припустив політолог.

Система МОЗ потребує змін

На думку Давидюка, чинна система охорони здоров'я однозначно потребує змін. Як він зауважив, влада бачить, що проблема у МОЗ набагато глибша, аніж здається, й стосується вона не лише діяльності Степанова.

"Це не тільки міністр, а й головний санітарний лікар, прем'єр-міністр – це все велика система, яка насправді "грілася" не один рік, це 20 – 30 років занепаду нашої медицини", – наголосив політолог.

До теми Рада провалила проєкт постанови про бездіяльність влади з боротьбою проти COVID-19

Як зазначив Давидюк, якщо в Україні хочуть посилити медицину, то на посаді очільника МОЗ має бути людина, яка готова з першого дня підлаштувати всі процеси та реформувати її до світового рівня.

Владі доведеться озвучити нову кандидатуру на посаду глави МОЗ: дивіться відео

Що цьому передувало

  • Відставку чинного очільника МОЗ почали обговорювати ще восени 2020 року. Дехто звинувачує його у корупційних схемах та поганій боротьбі з COVID-19.
  • У квітні 2021 року ЗМІ оприлюднили інформацію, що Верховна Рада збирається відправити Степанова у відставку.
  • В Офісі Президента зазначили, що тривалість перебування Степанова на посаді залежатиме від результативності його роботи.
  • Водночас сам Степанов заявив, що не збирається йти у відставку.