Про це повідомляє "Громадське".
"Ми повинні вчитися, щоб стати вільними громадянами. Ми повинні відповісти на виклики сучасності, на кліматичні зміни і відповісти на життєвонеобхідні питання, які важливі для нашої нації. Я хочу встановити баланс у нашій податковій системі. Я вірю, що рішення буде знайдено", – сказав Макрон.
Читайте також: "Жовті жилети": чому протести у Франції набирають обертів і до чого тут Росія?
При цьому він зауважив, що хоче почути не тільки центр, а й усі куточки Франції.
Ці проблеми вимагають безпрецедентних дебатів, за участю всієї нації. Я обіцяю, що координуватиму всі ці зусилля, але такі дебати повинні відбуватися всюди, на всій території нашої країни. Всі громадяни нашої країни повинні висловлюватися,
– сказав президент Франції.
Водночас Макрон засудив агресивні дії протестувальників, заявивши, що ніякий гнів не виправдовує людей, які нападають на поліцейських, порушують громадський порядок. Коли насильство розростається – свободі настає кінець, додав президент Франції.
Макрон також пообіцяв збільшити мінімальні зарплати на 100 євро на місяць з 2019 року та скасувати заплановане збільшення податків для малозабезпечених пенсіонерів.
"Я розумію обурення сімей, які працюють цілий день і їм не вистачає на життя або пенсіонерів, які все життя вкладали у пенсійні накопичення і сьогодні перебувають у скрутному становищі. Це проблеми сорокарічної давнини, які обростали, як снігова куля, це хвороба нашого демократичного суспільства, яке дедалі більше розшаровується. І тепер ми зіткнулися з цим обличчям до обличчя. Ми не дали відповідь на це обурення, цей гнів і я приймаю на себе частину відповідальності за це", – заявив президент Франції.
Нагадаємо, 9 грудня учасники масових протестів у Франції оприлюднили список вимог до влади країни. Цей список складається з 25 пунктів і вимоги розділені на 4 категорії.
Хто такі "жовті жилети" і чому вони протестують у Франції? Це водії, які протестують проти підвищення цін на пальне, екологічного податку, а також проти "несправедливої політики уряду", що підриває купівельну спроможність населення. Стихійний рух незадоволених зростанням цін на пальне виник в соціальних мережах. Протестувальники впізнають один одного завдяки жовтим аварійним жилетам, які вони кладуть під лобове скло автомобілів.
- 9 груд 2018Катастрофа для французької економіки: у що вилились протести "жовтих жилетів"