Про це у програмі "Що це було?" з Сергієм Лещенко на 24 каналі розповів голова "Нафтогазу України" Юрій Вітренко. Він вважає, що Україна має це розуміти та навіть іноді боротися.

До теми Міністри енергетики України, Німеччини та США обговорили загрози "Північного потоку-2"

Вдавання допомоги

Вітренко певен, що деякі представники виконавчої влади США і Німеччини вдають, ніби щось роблять для України і створюють видимість певних процесів.

Ми маємо бути вже свідомі того, що на Заході не всі наші друзі. Іноді наші друзі можуть поводитися егоїстично,
– підкреслив посадовець.

Голова "Нафтогазу" вважає, що Україна має не давати нас використовувати. Має бути розуміння того, що це все ж таки глобальна політика. Це великі інтереси: як політичні, так і комерційні.

Санкцій США проти газопроводу так і немає

За словами Вітренка, у Сполучених Штатах Америки є внутрішня проблема, коли конгрес наполегливо критикує виконавчу гілку влади. Об'єктом критики є незрозуміле ставлення США до російського газопроводу "Північний потік-2".

"США не накладають санкцій там, де вони потрібні. Вони накладають санкції на компанії, які є неважливими. Ба більше, на російські компанії, які не бояться цих санкцій, бо вони створені, умовно кажучи, позавчора", – наголосив голова "Нафтогазу".

Важливо Питання не розв'язане, – Тизенгаузен припустив, яка позиція Конгресу щодо "Північного потоку-2"

Об'єднатись проти Росії

Вітренко гадає, Україні потрібна тісна співпраця з німцями та європейською й американською комісіями.

"Потрібно нарешті змусити Росію змінити своє ставлення. Перестати використовувати газ як геополітичну зброю і тоді ситуація буде докорінно змінена", – зауважив посадовець.

Повний випуск програми "Що це було?": дивіться відео


Дії США та Німеччини щодо "Північного потоку-2": основне

  • США та Німеччина 21 липня 2021 року підписали угоду щодо російського проєкту. Домовленість дозволила закінчити будівництво газопроводу.
  • Берлін зобов'язався ввести санкції, якщо Росія використовуватиме газ як зброю. Крім того, Німеччина запевняє, що домагатиметься продовження договору про транзит російського газу через Україну.
  • Президент США Джо Байден запевнив, що "Північний потік-2" вже майже добудований, а тому його неможливо зупинити.
  • Також Байден 20 серпня 2021 року підписав указ, що дозволяє вводити санкції проти деяких трубопроводів-експортерів російської енергії. Вони стосуватимуться і "Північного потоку-2".
  • В операторі газопроводу Nord Stream 2 AG заявили, що проєкт уже завершений на 99%.
  • Під час візиту в Україну 22 серпня 2021 року канцлерка Ангела Меркель зазначила, що "Північний потік-2" – це європейсько-російський проєкт. Однак у Єврокомісії це заперечили.