Вона не є небезпечною, але впливає на смак продукту. Тож, чи знімати піну та що буде, якщо залишати її, розповідає Ukr.Media.
Цікаво Не википить і не підгорить: як закип'ятити молоко швидко і без втрат – надійні трюки
Прибирати піну чи ні?
Поступове нагрівання води може призвести до збільшення утворення піни. Зокрема, м'ясо, яке містить кров, сприяє появі темного відтінку піни. Крім того, якість і чистота інгредієнтів, що готуються, відіграють значну роль в обсязі піни, що утворюється в процесі приготування.
Для організму пінка, яка з'являється під час приготування м'яса, не становить жодної загрози. Але вже готовій страві вона може нашкодити. Ось 4 причини, чому краще прибирати пінку з м'яса під час варіння:
- Швидке скисання – пінка є білком, який згорнувся, а він значно скорочує терміни зберігання їжі, тому бульйон, з поверхні якого не знімали пінку, може скиснути вже на третій день.
- Неприємний запах – якщо пінка з'явилася в процесі приготування жирного м'яса (свинина, яловичина), вона відрізняється досить специфічним ароматом. І подобається він далеко не всім людям.
- Поява гіркого смаку – хоча він і малопомітний, проте може значно погіршити страву.
- Не надто апетитна страва на вигляд – будь-який кулінар мріє досягти прозорого бульйону, а ось пінка зовнішній вигляд завжди погіршує.
Щоб піни було менше:
Експерти рекомендують періодично знімати піну ложкою під час приготування їжі. Допоможе і додавання цибулі в каструлю, ще й покращить смак страви.
Також варто використовувати свіже м'ясо, оскільки воно, як правило, утворює менше піни порівняно з переробленим.
Це не кінець: як за 5 хвилин кислуватий смак борщу перетворити на більш гармонійний та приємний.