Найважливіші новини за понеділок, 22 червня, в Україні та світі:

Посилений контроль за карантином

Зверніть увагу Сутички через COVID-19 під лікарнею у Харкові: двоє поліцейських отримали травми

Через різке збільшення хворих на коронавірус в Україні з 22 червня вступила в дію постанова уряду про посилення контролю за дотриманням карантинних обмежень.

Саме недотримання карантинних вимог призводить до збільшення кількості інфікування.

Нагадуємо, за що вас можуть оштрафувати:

  • За відсутність захисної маски у громадських місцях – штраф 17 000 гривень.
  • Власників закладів, які не дотримуються карантинних правил, каратимуть штрафом від 170 000 до 340 000 гривень.

Зауважимо, що в Одеській та Волинський областях місцева влада вирішила посилити карантин через зростання кількості хворих на COVID-19. Так, на Волині знову заборонили роботу закладів громадського харчування (крім роботи літніх майданчиків кафе), ТРЦ (окрім магазинів всередині), фітнес-центрів і закладів культури тощо.

Тим часом в Одеській області, серед іншого, посилено перевірятимуть пляжі на дотримання вимог карантину.

Тим часом у Харківській області також поки відтермінували нові послаблення карантинних обмежень.

Суд над Коханівським

Дивіться також Нова порція "плівок Порошенка": на них – розмови з Байденом про Коболєва, Burisma і Яценюка

Лідеру Добровольчого руху ОУН Миколі Коханівського оголосили вирок у справі погрому російських банків у 2016 році. Його бійці тоді закидали камінням будівлю "Сбербанку Росії" та увірвалися до відділення "Альфа-банку".

Відтак, Шевченківський районний суд Києва призначив Коханівському 2 роки ув’язнення з відстрочкою виконання на рік як "умовний строк".

Коханівського звільнили від відбування призначеного покарання з випробувальним строком в один рік. За умови, що впродовж цього терміну він не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов’язки.

Що відомо про Миколу Коханівського:

  • Справжнє його ім'я Микола Діоба.
  • Під час Майдану у 2013 році Коханівський брав участь у поваленні пам’ятника Володимирові Леніну у Києві. Був сотником Першої Київської сотні ОУН на Майдані (позивний "Буревій").
  • Після початку російської агресії, пішов воювати на Донбас, де очолив добровольчий батальйон "ОУН".
  • У лютому 2016 року Коханівський був серед протестувальників, які у Києві закидали камінням будівлю "Сбербанку Росії" та увірвалися до відділення "Альфа-банку". Поліція за фактами погрому відкрила низку справ.
  • У січні 2017 року Коханівського затримала поліція під час акції у центрі Києва на підтримку торговельної блокади окупованого Донбасу. Потім його відпустили.
  • 21 жовтня 2017 року Коханівського знову затримали правоохоронці через бійку з екскомандиром одного із взводів "Правого сектору" Русланом Качмалою із позивним "Рем". Під час сутички лідер "ОУН" застосував травматичний пістолет.
  • 23 жовтня, коли Коханівському мали обрати запобіжний захід у цій справі, його прихильники заблокували залу суду аби не допустити правоохоронців, які мали відвести Коханівського до ізолятора тимчасового тримання. Все закінчилося сутичками.

ЗНО буде, але не для всіх

Це цікаво СБУ розсекретила деталі будівництва та аварії на ЧАЕС

ЗНО в Україні таки проведуть з 25 червня по 17 липня. Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій дозволила провести зовнішнє незалежне оцінювання, оскільки пункти тестування готові прийняти абітурієнтів та забезпечені усім необхідним.

Щоправда, ЗНО для вступу у виш тепер можуть складати не всі майбутні студенти. Виключення можуть становити випускники з окупованого Донбасу. Таку ініціативу запропонував ввести Володимир Зеленський, законопроєкт невдовзі має розглянути парламент.

Що передбачають запропоновані зміни

  • Вони повинні максимально спростити вступ у виші на вільній від російських військ території України. Діти з окупованого Донбасу зможуть вступити без складання Зовнішнього незалежного оцінювання.
  • Ще одне нововведення в тому, що для вступу таких дітей відтепер будуть відкриті всі вищі навчальні заклади. Раніше був обмежений окремий список таких закладів.
  • Усі бажаючі з окупованого Донбасу абсолютно безкоштовно навчатимуться в українських вишах. Це відбуватиметься через державне замовлення в межах квот.

У МОН кажуть, мета цих нововведень – "ефективна боротьба за молодь з окупованого Донбасу".

Відео вибуху на Позняках

Ще сьогодні Катастрофа літака "Дельфін" в Одесі: з'явилось відео з моментом падіння

В мережі 22 червня оприлюднили нове відео вибуху в багатоповерхівці на Позняках у Києві. Момент вибуху зафіксувала камера спостереження. На кадрах видно, як ударна хвиля від вибуху сильно сколихнула все навкруги.

Дивіться відео моменту вибуху 9-поверхового будинку на Позняках:

Коротко про вибух у будинку на Позняках:

  • Вибух у будинку трапився вранці 21 червня. Було зруйновано квартири від четвертого по восьмий поверх.
  • Внаслідок вибуху загинуло троє осіб – двоє жінок віком 77 та 45 років та 29-річний чоловік. Рятувальники продовжують пошуки двох чоловіків – 1976 та 1967 років народження. Втім під завалами може бути більше людей.
  • Є дві версії того, що сталося: вибух газоповітряної суміші або ж від невідомого вибухового пристрою.
  • Напередодні вибуху у багатоповерхівці на Позняках у Києві, будинок перевіряла газова служба. Працівники "Київгазу" проводили перевірку лічильників. Стан газових мереж у будинку назвали задовільним. Однак мешканці скаржилися на запах газу у помешканнях.
  • Міська влада збирається демонтувати будинок, бо після вибуху він в аварійному стані.

Як вберегтися від вибуху газу
Як вберегтися від вибуху газу вдома / Інфографіка 24 каналу

Руйнівна негода на Заході країни

Отакої Кожен третій українець шкодує про розпад СРСР

На Заході України вже кілька днів вирує жахлива негода. У Чернівецькій області злива буквально знесла дамбу, а також затопила міст. А ось в Івано-Франківській області дощі та зливи призвели до пошкоджень низки інфраструктурних об'єктів. Кілька сіл Верховинського та Косівського районів опинилися попросту відрізаними від цивілізації.

Окрім того, через негоду вже загинули декілька людей.

дамба
У селі Банилів на Буковині знесло дамбу / Фото Держагентства водних ресурсів України

Через те, що на Буковині негода пошкодила 160 метрів дамби, а вода продовжує її розмивати, – є небезпека для населення. Так, людей із села Банилів вже повідомили про можливу евакуацію.

На Прикарпатті дощі розмили майже 74 кілометри берегів, зруйнували й пошкодили приблизно 8 кілометрів берегоукріплень. Негода зруйнувала 10 кілометрів дамб, 1 водозабір, 11 автомобільних мостів. Зараз повністю відрізаними від цивілізації є чотири села – Бистрець, Дземброня, Шибене та Зелене.

Поліцейські рятують місцевих на Прикарпатті: дивіться відео

Що відомо про жертву негоди

У Верховинському районі Прикарпаття в річку Білий Черемош злетів легковий автомобіль. Дістати його змогли лише через кілька годин. Також з річки дістали тіло загиблої жінки.

Зниження ціни на газ для населення

Слід знати Онлайн-карта для подорожей у часи пандемії: куди пускають українців

"Нафтогаз" знизив ціну на газ для населення у червні майже на 6% у порівнянні з травнем. Тепер кубометр газу коштує 2,14 гривні.

Ціна газу для населення в червні буде на 5,9% нижча, ніж у травні 2020 року,
– йдеться у повідомленні.

Один кубометр палива коштуватиме 2,14 гривні (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). У травні було – 2,28 гривні.