Про це повідомляє низка польських ЗМІ.

Читайте також: Трагедія, що РФ має таких релігійних лідерів, – Волкер про реакцію Москви на Томос для України

Так, газета Rzeczpospolita прогнозує, що рішення про надання повної автокефалії Київ отримає упродовж року. Видання наголошує, що бажання приєднатись до Єдиної українською церкви з боку священнослужителів Московського Патріархату стане серйозною загрозою для Москви.

У матеріалі видання також йдеться про подальшу долю Печерської та Почаївської лаври. Rzeczpospolita наголошує, що складно уявити, якщо вони залишалися в рухах Московського патріархату, тому, на думку видання, можливими є переговори щодо передачі храмів Українській православній церкві .

Позитивне рішення Синоду, як пише газета, може бути однією з найважливіших подій в історії України. На думку авторів матеріалу, найбільше шансів стати главою незалежної від Москви канонічної православної церкви в Україні має митрополит Київського патріархату Філарет.

Україна стала на крок ближче до отримання Томосу: дивіться відео

Gazeta Wyborcza пише, що рішення Синоду є сильним ударом по Кремлю, а не лише для Російської православної церкви. Видання підкреслює, що до процесу створення єдиної помісної православної церкви в Україні долучиться УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, і, корім того, частина УПЦ Московського патріархату. Wyborcza наголошує, що відтепер московська церква перестане бути найбільшою православною церквою у світі.

Дивіться також: Скільки приходів МП приєднаються до єдиної Української церкви: в УПЦ КП розповіли деталі

TVN24.PL підкреслюється, що Синод вирішив зняти анафему з чинного митрополита УПЦ Київського патріархату митрополита Філарета, а також скасував силу синодального листа 1686 року, яке надавало право Московському патріарху призначати Київського митрополита.

Рішення про створення незалежної від Росії канонічної Української православної церкви видання супроводжує словами Президента України Петра Порошенка: "Це ще один акт підтвердження незалежності України".

На інформаційному порталі Onet.pl зазначає, що Константинопольський патріархат підтвердив початок процедури надання автокефалії, тобто надання незалежності Українській Православній Церкві.

Ще раз наголошую – це вільний вибір кожного вірянина. Створення єдиної, незалежної Церкви не може бути причиною конфліктів та насильства
– цитує видання слова Президента України.

Onet.pl зазначає, що рішення розпочати процес надання автокефалії вважається поразкою Московського патріархату – без України Російська православна церква перестає бути наймогутнішою у світі.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року.

Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.