У розрахунку ризиків і користі, який використовують співробітники розвідки, ветеран КДБ Путін, імовірно, вирішив, що можливість вплинути на вибори була занадто хорошою, щоб упустити її, пише у статті для The Washington Post Рольф Моватт-Ларсен, колишній агент ЦРУ та директор з розвідки та контррозвідки в Міністерстві енергетики США.
Читайте також: США підсилить заходи безпеки для протидії кіберзагрозам з боку Росії
Тоді ж глава Кремля і відмовився від можливостей відновити відносини зі США, вважає автор публікації. Очевидно, що розрахунок ризиків з боку Росії зараз такий же, як і в 2016 році: Путін вважає, що російським інтересам більше відповідає конфронтація, ніж співпраця зі Штатами та їхніми союзниками з НАТО, припускає Моватт-Ларсен.
На саміті в Гельсінкі 16 липня Путін висміяв ідею того, що Трамп міг бути цікавим для росіян як бізнесмен, а це повністю суперечить усьому, що відомо США про цілеспрямовані спроби взаємодії та стеження за відомими американцями, які подорожують до Росії. Путін також висловив свідомо абсурдну пропозицію запросити слідчих спецпрокурора Роберта Мюллера в Москву для допиту свідків. В обмін на це США теж повинні були видати свого колишнього посла в РФ Майкла Макфола для допиту, що було очевидною образою всьому політичному істеблішменту Америки,
– зауважує автор.
Таким чином, серйозних пропозицій від глави Кремля на зустрічі із Трампом не надходило. Його метою було провокувати, а не розвивати діалог, робить висновок Моватт-Ларсен.
Читайте також: Післясмак Гельсінського саміту: як Білий дім намагається загасити шквал критики
Нагадаємо, 16 липня, у Гельсінкі відбулася зустріч президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа з головою Російської Федерації Володимиром Путіним. На спільній прес-конференції за результатами саміту Трамп заявив, що ніякого втручання в американські вибори з боку РФ не було, а саме розслідування назвав просто сміховинним. Таким чином, глава Білого дому, фактично, повторив слова Путіна про те, що Росія не втручалася в американські вибори.
Згодом, під тиском критики в інтерв'ю Fox News Трамп все ж визнав персональну відповідальність Путіна за втручання РФ в американські вибори.