Про це заявила депутат Європарламенту від ФРН Ребека Хармс, передає Укрінформ.

Читайте також: Росія вибухнула погрозами в бік України через ситуацію в Азовському морі

"Якщо буде підтверджено напад, а ви знаєте, що Європейський Союз після порушення Росією міжнародного права запровадив економічні санкції та особисті санкції проти Російської Федерації, після вчорашніх подій ці санкції мають бути посилені", – сказала Хармс.

За її словами, Кремлю недостатньо попередження від імені Євросоюзу "не здійснювати подальшу ескалацію", які надійшли після інциденту у Керченській протоці.

Це сталося вперше, коли російські морські сили під російським прапором відкрито напали на українські морські сили... Відома реакція міністра закордонних справ ЄС і глави Єврокомісії Моргеріні - вони зробили попередження не розвивати конфлікт і не здійснювати подальшу ескалацію, але ми не маємо жодних висновків із ситуації. Мені здається, що така реакція недостатня ​– просто робити попередження,
– наголосила політик.

Представниця Європарламенту додала, що необхідно детально вивчити інцидент за межами територіальних вод Росії, і якщо буде їх підтвердження, то відповідні оцінки повинні прозвучати на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН. Також, вона вважає, що країни-члени НАТО також мають висловити свою позицію.

"Ми вже бачимо протягом багатьох місяців ескалацію ситуації в Азовському морі, мілітаризацію з боку Росії, і у зв'язку з тим, що зараз відбувається, мені здається, НАТО повинна висловити свою точку зору не лише з позиції України, а й з позиції інших країн, що є членами НАТО і мають вихід до Чорного моря", – зазначила Хармс.

Євродепутатка підкреслила, що метою об'єднаних зусиль проти агресивних дій Росії повинні стати припинення подальшої ескалації в Азовському морі та виключення подальших обмежень для України.

Хармс наглосила, що цей інцидент у Керченській протоці ніяк не повинен привести до того, щоб Україна ще більше була втягнута у воєнні дії з Росією.

Нагадаємо, 25 листопада Росія вдалась до відвертої агресії в Азовському морі. Прикордонний корабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових. При цьому командування ВМС України наголошує, що два малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово і відповідно до міжнародних норм.

Росія не забарилися з реакцією. У Федеральній службі безпеки РФ заявили, що українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Попри це група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого шестеро військових було поранено, а загалом близько двадцяти моряків було захоплено. Водночас, росіяни повідомили, що нібито лише троє українських військових "отримали легкі поранення". Також Росія захопила три українських судна.

Конфлікт в Азовському морі: відео