Пам'ятаєте, як наші доблесні судді з Конституційного Суду наприкінці жовтня 2020 року подумали, чи не мало вони собі дозволяють? Потім майже хором 11 осіб відповіли й вирішили дозволяти собі трохи більше, але щоб їм за це нічого не було.
К теме На старт, внимание, марш: война против судебной мафии таки началась
Для цього потрібно було просто скасувати електронне декларування. Власне, вони це й зробили.
Однак за допомогою президента та нардепів якимось чином конституційну кризу подолали, а декларування повернули. Ну й от тепер ми можемо сказати для чого.
Для того, щоб ми з вами вчергове переконалися у поганій пам'яті тих, у чиїх руках сконцентрована влада. Дуже поганій пам'яті.
Хто "забув" внести майно у декларацію
Якщо говорити в цілому, то ознаки кримінального правопорушення вже виявлено в 53 деклараціях. Це означає, що декларанти за січень – жовтень забути внести майна та грошей на понад 640 мільйонів гривень.
Там і суддя Конституційного Суду, і десяток нардепів, і 14 співробітників поліції, Державного бюро розслідувань та Офісу генпрокурора, і міністр освіти й науки Сергій Шкарлет, і колишній голова АРМА (органу, який створили, щоб відбирати майно у багатих нечесних олігархів, продавати його й повертати гроші державі), і 12 депутатів місцевих рад.
Узнайте больше Range Rover и BMW X5: судья задекларировала элитные авто и загородное имение как "подарки"
З цифрами закінчили, а тепер поговорімо про прізвища. Наприклад, про депутата Одеської обласної ради Олега Кутателадзе, який забув вказати у декларації розмір корпоративних прав у кількох підприємствах на загальну суму майже 70 мільйонів гривень.
Там же присяжний Хмельницького міського районного суду, який задекларував 21 вид криптовалюти вартістю понад 55 мільйонів гривень, проте її наявність у нього не підтвердив. Це нова схема відмивання грошей, якщо що.
Новий випуск "Підгорає" на 24 каналі: дивіться відео
Натомість народний депутат з групи "Довіра" (і як йому після цього довіряти) Сергій Шахов геть забув, що у нього є дружина, а в неї:
- 13 квартир у Києві;
- 8 паркомісць;
- 2 будинки в елітному котеджному містечку під Києвом загальною площею понад 2 тисячі квадратних метрів;
- 27 земельних ділянок загальною площею близько 115 гектарів у Київській області;
- дача та нежитлова нерухомість,
- 2 автомобілі й частки в автомобілях суб'єктів господарювання;
- доходи від продажу нерухомості.
Якщо говорити загалом, то майна і грошей на суму 60 мільйонів гривень. Після всіх цих підрахунків навіть генпрокурорка Ірина Венедіктова очманіла.
Ірина Венедіктова втрутилася у ситуацію / Фото з фейсбуку генпрокурорки
Тому все, що їй залишалось, це спрямувати до Шахова прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який і повідомив йому про підозру.
Кива "спалив" свій дім
Однак поки генпрокурорка й САП рахували все, що Шахов порахувати забув, Ілля Кива "спалив" свій дім. Тобто нардеп "спалив", у якому будинку він мешкає.
Якщо ще точніше, то Кива спалився, що мешкає у триповерховому будинку, хоча жодного такого у його декларації не вказано. Потім масла у вогонь підлив ще й друг і вічний захисник Киви – Вадим Рабінович.
К теме Рабинович "рассекретил" незадекларированный дом Кивы под Киевом, – Bihus.Info
Ви пам'ятаєте, як одного погожого ранку до Киви прийшли, бо він дозволив собі стріляти зі зброї у публічному місці та ще й знімати усе дійство на відео?
Тож, до нього постукали, щоб потім постукати по скроні Киви із запитанням про те, чи думає він про свої вчинки. У процесі всіх цих обшуків і перевірок у нього забрали й нагородну зброю.
Зараз суть не у зброї, а в тому, що мало залишитись непоміченим, тобто за кадром, але вийшло на перший план. Мовиться про будинок, у якому Киву застали о 6:00.
Гарний такий "румтур" вийшов. Журналісти-розслідувачі подивилися ще й на вигляд з вікна та з'ясували, що він розташований у котеджному містечку під Києвом.
Будинок має 3 поверхи й коштує 120 тисяч гривень, якщо орендувати щомісяця, і 20 мільйонів, якщо придбати собі таку хатинку назавжди.
Ймовірний незадекларований будинок Киви / Скриншот з відео Bihus.Info
Однак проблема в тому, що жодного будинку у Киви у декларації не зазначено. Також немає й слова ні про його придбання, ні про оренду, хоча мало б бути хоч щось.
Як розповів сам Кива, не вписав у декларацію будинок тому, що він належить 2-річному сину депутата. Певно сам й за ті 10 – 16 кімнат платить. Який самостійний хлопець росте.
Це вже не перша історія із забудькуватістю Киви. У 2020 році була схожа ситуація. Спочатку з машиною, а потім з квартирою. Зокрема, депутат забув вказати в декларації помешкання на Лютеранській, бо то не його, а когось, з ким у нього було дещо спільне.
Чи спить Кива за триповерховий дім під Києвом і з ким – нехай з'ясовують правоохоронні органи. Моя місія на цьому, вважаю, абсолютно виконана.