Як повідомляє CNN, голосування проходило після майже 13 годин дебатів. Зрештою голоси розділилися за партійною ознакою: 53 республіканці підтримали запропоновані правила, натомість 47 демократів висловилися проти.
Радимо ознайомитися! "Змусь Зеленського розслідувати Байдена": з'явилися нові докази у справі імпічменту Трампа
Відповідно до прийнятої резолюції, конгресмени повинні представити всі документи щодо імпічменту до 9:00 (16:00 за Києвом) середи 22 січня. Натомість сторона президента має дати свою відповідь на них до 11:00 (18.00). Дебати сторін розпочнуться о 13:00 (21:00). Під час них стороні обвинувачення, а потім стороні захисту дадуть по дві сесії сенату (24 години чистого часу).
Після цього у сенаторів буде загалом 16 годин для того, щоб поставити питання сторонам, яким, зі свого боку, потім дадуть ще чотири години на дебати. Питання сенатори можуть ставити лише у письмовій формі через суддю Джона Робертса.
Резолюція також встановила правила виклику свідків або додаткових документів: вирішувати ці питання пропонують шляхом голосування в Сенаті. Перед виступом свідки повинні будуть дати письмові свідчення під присягою.
Зверніть увагу! За Йованович таки стежили: у США оприлюднили нові докази
Що ще відомо про процедуру імпічменту Трампа
19 грудня за імпічмент Трампа проголосували у Палаті представників. Зокрема, у межах процедури затвердили дві статті обвинувачення.
Перша стаття обвинувачення, вочевидь, стосується ймовірного тиску Трампа на Президента України Володимира Зеленського з метою змусити його почати розслідування, спрямоване проти одного з політичних опонентів президента США — Джозефа Байдена.
Друга стаття обвинувачення стосується розслідування Конгресу щодо незаконних дій Трампа. Вона є пов’язаною з недопуском працівників Білого дому до слухань у справі імпічменту, ненаданням адміністрацією Трампа документів конгресменам, а також залякуванням окремих свідків, які виступали перед Конгресом.
21 січня справу щодо імпічменту Трампа передали в Сенат. Також до присяги привели голову Верховного суду Джона Робертса, який головуватиме на процесі. А сенатори, зі свого боку, виконуватимуть обов'язки присяжних. Сторону обвинувачення представлять сім конгресменів-демократів на чолі з Адамом Шиффом.
Для усунення президента від влади буде потрібно дві третини голосів сенаторів. Щоправда більшість у Сенаті становлять республіканці (53 місця зі 100), а вони не мають наміру виносити імпічмент Трампу. Таким чином, імовірність імпічменту Трампу фактично зводиться до нуля.
Дональд Трамп став четвертим президентом у історії, щодо якого розпочали процедуру імпічменту. Щоправда раніше жодного американського президента не усунули з посади у межах імпічменту.
До теми! У США розпочався судовий процес щодо імпічменту Трампу
Чому у США розпочали процедуру імпічменту Трампа: коротко
- Під час телефонної розмови 25 липня 2019 року Трампа та Зеленського американський президент нібито пообіцяв, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma.
- До цієї компанії причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена – Гантер. Більше про те, що це за скандальна компанія, читайте тут.
- 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Повний текст українською мовою (переклад 24 каналу) – читайте тут. Її текст засвідчує: Трамп таки говорив Зеленському: "було б добре", якби той вивчив справу Байдена.
- Через цей скандал у Палаті представників Конгресу оголосили початок формальної процедури імпічменту президента США.