Саме установки NASAMS прикривають столицю Сполучених Штатів – Вашингтон. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник.

Цікаво Майже річний військовий бюджет Росії: скільки зброї надали Україні партнери

Система ППО на високому рівні, але закрити небо на 100% не вийде

Одна установка NASAMS містить 6 ракет, а одна батарея – це 3 пускові установки й 1 машина обчислення траєкторії польоту об'єкта. Саме машина обчислення є найціннішою. Так, обчислення траєкторії польоту об'єкта та прокладання маршруту для запуску протиракети – це найскладніша частина роботи ППО.

Ці машини, які входять до пускової батареї і є найціннішими, бо ППО – це мережа,
– зауважив військовий експерт.

На його думку, наразі в Україні система протиповітряної оборони на дуже високому рівні. Адже з понад 50 ракет, які країна-агресорка 31 жовтня запустила по українських містах, наші сили ППО збили майже 90%.

Водночас він наголосив, що неможливо закрити небо на всі 100%. Так, навіть ізраїльський "залізний купол" допускає проривання власної оборони. Втім, системи NASAMS дозволять нам покращити показники збитих ворожих ракет.

Черник розповів, чим Україні допоможуть NASAMS: дивіться відео

Чи має NASAMS переваги над IRIS-T

Окрім того, зараз українське небо прикриває і німецький зенітно-ракетний комплекс IRIS-T. ЗРК складе конкуренцію американським системам NASAMS.

IRIS-T – це рухома установка і має 8 ракет, а NASAMS – стаціонарна, яка має 6 ракет,
– повідомив Черник.

За його словами, порівнювати ці дві системи ППО, як порівнювати автомобілі BMW та Mercedes. Це просто фірми в одному кластері виробництва озброєння, які конкурують.

Читайте також Російська чи українська: військовий експерт пояснив, чия артилерія потужніша

Передача Україні NASAMS: що відомо

  • Сполучені Штати планують передати Україні 8 систем протиповітряної оборони NASAMS. Дві з них компанія Raytheon Technologies передала уряду США. Незабаром вони будуть в Україні.
  • Військовий експерт Олег Жданов розповідав, що одна батарея NASAMS коштує близько 30 мільйонів доларів, а комплект з 6 батарей – орієнтовно 180 мільйонів.
  • Крім того, він наголосив, що не варто сумніватися в ефективності цієї системи протиповітряної оборони. Адже особливість NASAMS – 90 відсотків корисної дії.
  • Як повідомив міністр оборони США Ллойд Остін, перші системи протиповітряної оборони NASAMS будуть передані Україні, як очікується, на початку листопада.