Відповідне розпорядження було опубліковано на сайті зовнішньополітичного відомства.
Читайте також: Переворот у Венесуелі: що відбувається в країні
Зазначається, що уряд США має в своєму розпорядженні обмежені можливості щодо надання екстреної допомоги американським громадянам у Венесуелі. У зв'язку з цим усім, хто знаходиться в Венесуелі американцям рекомендується покинути цю країну. У повідомленні мовиться, що при рішенні залишитися у Венесуелі, слід подбати про припаси для житла і особистої безпеки, а також стежити за місцевими новинами.
21 січня у столиці Венесуели почалися сутички між протестувальниками та правоохоронцями, які використали для розгону учасників протесту сльозогінний газ та інші спеціальні засоби. Протести в країні почалися після того, як група військових закликала венесуельців приєднатися до повстання з метою усунення від влади Ніколаса Мадуро та відновлення конституційного порядку у Венесуелі. Урядові війська затримали заколотників і придушили протест їх прихильників. Для цього нацгвардія ввела у Каракас бронетехніку.
Лідер опозиції Хуан Гуайдо проголосив себе тимчасовим президентом країни замість Ніколаса Мадуро. США, Канада, Бразилія, Великобританія і більшість латиноамериканських країн визнали Гуайдо законним лідером країни. Мадуро підтримали Росія, Туреччина і Китай, а також Куба та Болівія.
Читайте також: Переворот у Венесуелі: Клімкін відреагував на події в країні і пригадав "драйв Майдану"
У відповідь Ніколас Мадуро оголосив про розрив дипломатичних відносин з США і дав американським дипломатам 72 години, щоб покинути країну. Прихильники Мадуро оголосили про плани проведення власних акції, звинувативши "терористів від опозиції" у прагненні "продати країну США" на догоду імперіалістам та олігархам.
Дивіться відео: протести у Венесуелі
Нагадаємо, що 10 січня Ніколас Мадуро вдруге прийняв присягу президента Венесуели, однак світова спільнота не визнала результатів виборів. Зокрема у США заявили, що не визнають інавгурацію Мадуро і продовжать чинити тиск на владу Венесуели.
15 січня опозиційний Конгрес Венесуели офіційно оголосив Мадуро узурпатором.Тепер дії Мадуро вважаються такими, що не мають законної сили.
Чому у Венесуелі спалахнули протести проти Ніколаса Мадуро?Президента критикують за недотримання принципів демократії та порушення прав людини. Крім того, у Венесуелі триває важка економічна криза. У 2018 році показник інфляції в країні перевищив позначку 1,7 мільйона відсотків. З країни емігрували 3 мільйони людей. При цьому Мадуро продовжував економічну політику свого попередника Уго Чавеса, яку той називав "боліваріанським соціалізмом". Венесуелу пов'язують тісні відносини з Росією.