Тихановська оголосить себе новою президенткою Білорусі

Про це заявила соратниця політикині та її речниця Анна Красуліна. Зробила вона це у коментарі польському виданню Rzeczpospolita.

Остання заява кандидатки в президенти Білорусі Тихановська: Готова говорити з владою про час та умови відставки Лукашенка

Наразі готуємо відповідну заява. Ми очікуємо, що Захід прийме вибір народу Білорусі й визнає перемогу Тихановської,
– зауважила Красуліна.

Коли з’явиться ця заява та у якій формі вона буде – речниця Тихановської не повідомила. Не оприлюднила вона й інших цікавих деталей.

Позиція штабу Тихановської щодо виборів

Офіційно Світлану Тихановську підтримали 10,12%, а чинного президента Лукашенка – 80,01%. Щоправда, штаб політикині не визнає такі результати та заявляє, що вони були сфальшованими.

За їхніми словами, навпаки більшість підтримали власне Тихановську: на деяких дільницях за неї проголосували 80 – 90% виборців.

Водночас штаб кандидатки в президенти оголосив про створення Координаційної ради для забезпечення трансферу влади. Туди, за задумом Тихановської, мають увійти трудові колективи, партії, профспілки та інші організації громадянського суспільства. Мета цієї ради – забезпечити нормальну життєдіяльність держави у перехідний період, щоб не було хаосу та свавілля.

Підтримують Тихановську й опозиційні політики. Зокрема, відповідну заяву зробив Валерій Цепкало. Також він розмістив петицію, в якій мовиться, що єдиним легітимним в країні президентом стала Світлана Тихановська. Натомість чинний президент Лукашенко вибори 9 серпня програв.

До теми Ніяких повторних виборів: Лукашенко вважає, що їх проведуть урки й бандити

Коротко про те, що відбувається в Білорусі

  • Після оголошення результатів президентських виборів 9 серпня кілька сотень активістів почали виходити на мирні акції протесту.
  • Білоруси не погоджуються з офіційними результатами виборів та вважають їх сфальсифікованими. Міжнародна спільнота підтримує їх у цьому.
  • Мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці під час жорстоких розгонів мирних активістів застосовують світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Наразі жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
  • Відомо про щонайменше чотирьох загиблих і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали. Щоправда, багатьох уже відпустили.
  • Протести у Білорусі вже тривають 8 день. Найбільш гарячими вони були у першу ніч після виборів – проти 10 серпня. Опісля білоруси оголосили загальнонаціональний страйк, який навіть дійшов до найбільших заводів країни – МАЗ і БелАЗ.