Глава держави назвав ці наративи у ЗМІ "чутками", в які він не вірить.
Дивіться також "У нас буде шанс на перемогу": Зеленський відреагував на рішення Конгресу
Реакція Зеленського
Після того, як The Washington Post випустило статтю, в якій йшлося про те, що план Трампа по Україні полягає у тому, щоб змусити її визнати за Кремлем Донбас і Крим, радник експрезидента заявив, що це не відповідає дійсності.
А Володимир Зеленський, коментуючи матеріал, наголосив, що коли план Трампа передбачає відмову від територій, "то це дуже примітивна ідея".
Втім, зараз риторика американського політика трохи змінилася. Нещодавно він наголосив на тому, що для США важливе українське виживання. Експрезидент закликав Європу збільшити фінансування підтримки Україні..
Крім того, зазначається, що саме він дав "зелене світло" республіканцям з Палати представників для ухвалення допомоги України.
Тому на тлі чуток, що у разі переобрання Трамп почне тиснути на Україну, аби вона відмовилася від земель в обмін на припинення війни, Зеленський заявив, що не вірить у це.
Крім того, глава держави має сумніви, що на це піде сам Путін. Зеленський підкреслив, що очільнику Кремля не можна довіряти. Тому стратегія завершення війни має базуватися не на словах російського диктатора, а на чомусь "дуже конкретному".
Президент висловив упевненість, що і демократи, і республіканці зацікавлені у тому, щоб Україна була незалежною, суверенною та демократичною.
Допомога Україні від США: останні новини
- Після того, як Іран здійснив повітряний напад на Ізраїль 14 квітня, питання допомоги союзникам США знову опинилося на порядку денному і змусило конгресменів таки повернутися до багатостраждального законопроєкту Байдена. Зазначимо, що восени очільник США вніс до парламенту законопроєкт, який передбачав фінансування Ізраїлю, України та Тайваню.
- Втім, за пів року через опір республіканців, а передусім спікера Палати представників Майка Джонсона, проєкт так і не ухвалили.
- Однак після іранського нападу Майк Джонсон запропонував чотири окремі законопроєкти щодо підтримки союзних держав.
- 20 квітня відбулося історичне голосування. Палата представників підтримала усі проєкти законів.
- 23 квітня за них має проголосувати Сенат. А далі їх відправлять на підпис Байдену.