Свою статтю для The Guardian європарламентар розпочинає із критики Юнкера, який, на думку автора, ймовірно, надихався списком демагогів і диктаторів – від Ніколаса Мадуро до Олександра Лукашенка, – які теж привітали главу Кремля із "перемогою на виборах". Наступним став президент Трамп.

Читайте також: Трамп пояснив, чому привітав Путіна з перемогою на виборах

Вергофстадт називає ганьбою те, що ні Юнкер, ні Трамп не згадали застосування виготовленої в Росії хімічної зброї для отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля у Солсбері та не висловили стурбованість легітимністю так званих виборів у Росії.

Виборців зганяли до кабінок для голосування, урни наповнювали фальшивими бюлетенями, а головному опозиційному лідеру Олексію Навальному балотуватися заборонили. Тому ні, це не час для привітань,
– констатує політик.

Євросоюзу, на думку Вергофстадта, необхідно розробити нову стратегію щодо Росії, на кшталт Гельсінського процесу 1970-х років, за якого і почалася правозахисна діяльність на теренах колишнього СРСР. Ця стратегія продемонструвала б Путіну, що порушення міжнародного права має очевидні наслідки. Водночас, за його словами, перспективу співпраці можна залишити: за умови, що Росія стане виконувати свої зобов'язання, починаючи з мінських угод.

Європейським лідерам, особливо Федеріці Могеріні, варто наполягти на введенні санкцій у відповідь на отруєння Скрипаля, радить автор публікації.

"Якщо і є щось, що дійсно стривожить мафіозну еліту навколо Путіна, то це перспектива отримати відмову в доступі на свої європейські вілли", – наголошує Вергофстадт.

Читайте також: Тереза Мей попередить лідерів ЄС про російську загрозу та переконуватиме їх діяти, – ЗМІ

Також слід розпочати загальноєвропейське розслідування масштабів російського впливу на демократію, економіку і політичну систему, зауважує європарламентар.

Нагадаємо, 18 березня в Росії відбулися вибори президента. За результатами підрахунку 99,81% голосів, на виборах президента Росії-2018 перемогу здобув чинний очільник РФ Володимир Путін.

Більшість західних лідерів утрималися від привітань переобраному главі Кремля, називаючи виборчий процес у РФ недемократичним та безальтернативним.

Хто такий Сергій Скрипаль? Колишній полковник ГРУ Росії, де в 2006 році його засудили за звинуваченням у шпигунстві на користь Великобританії. У 2010 році Скрипаля звільнили і вислали на Захід в рамках обміну звинуваченими в шпигунстві. У 2012 році невдовзі після прибуття до Великобританії померла його дружина, а минулого року під час відвідування Росії за загадкових обставин помер і його 44-річний син.