Коридор через Босфор для експорту зерна

ЗМІ повідомляють із посиланням на високопоставленого чиновника, що наразі тривають переговори щодо коридору через Босфор.

Увага Свіжі супутникові знімки Maxar засвідчили, як окупанти крадуть українське зерно

Туреччина веде переговори як з Росією, так і з Україною про експорт зерна з України. Оскільки з Туреччини буде відкритий коридор, виник попит на це зерно, щоб досягти цільових ринків,
– йдеться в повідомленні.

Зазначають, що переговори все ще тривають та мають конфіденційний характер. Перед цим російські чиновники заявляли про готовність надати коридор для суден, які перевозять продовольство, в обмін на скасування деяких західних санкцій.

Що цьому передувало

Чорноморські порти України заблоковані внаслідок вторгнення Росії. Наразі понад 20 мільйонів тонн зерна застрягли в силосах.

На частку Росії і України припадає майже третина світових поставок пшениці, і відсутність експорту з України може спричинити глобальну продовольчу кризу.

Ще два джерела підтвердили факт перемовин

ЗМІ також наводять дані ще двох джерел, які підтвердили факт обговорення того, що Туреччина допоможе вивезти зерно з України.

Один зі співрозмовників наголосив, що, попри членство в НАТО, Туреччина розглядається Росією як більш "нейтральна" країна, ніж інші західні члени Альянсу.

Туреччина готова зробити свій внесок у свого роду моніторинг цих експортних поставок з Одеси через Чорне море, тому що Туреччина традиційно дуже сильна в Чорному морі, і вони готові допомогти, – зазначив європейський дипломат.

Росія блокує українські порти: коротко

До теми – росіяни вивозять зерно і метал з Маріуполя: дивіться відео