Вночі та вранці 22 березня окупанти вдарили по Україні понад 150 ракетами і "Шахедами". На тлі чергового прояву російського терору президент зібрав Ставку.

Дивіться також Найскладніша ситуація у країні: у Харкові сотні тисяч людей досі без світла

Захистити Україну по-справжньому можуть лише партнери

За словами Зеленського, на засіданні обговорювали саме питання енергетики. Глава держави заслухав доповіді щодо перебігу відновлювальних робіт, підключення будинків до світла, води й тепла на Харківщині, Запоріжжі, Дніпропетровщині, Хмельниччині, Сумщині, Полтавщині, Одещині, Вінниччині та Івано-Франківщині.

Зокрема, голова управління "Укренерго" Володимир Кудрицький та очільник"Нафтогазу" Олексій Чернишов доповіли про стан енергосистеми й першочергові кроки щодо її зміцнення та подальшого захисту.

Тим часом головком Сирський і командувач Повітряних сил Микола Олещук розповіли про роботу ППО в останні два дні.

Ставка ухвалила кілька закритих рішень. Але по-справжньому захистити Україну може лише рішення наших партнерів надати достатню кількість сучасних систем ППО. Працюємо щодня й за цим напрямом,
– наголосив Зеленський.

Комбінований удар по Україні: що відомо

  • Опісля вчорашньої ранкової атаки на столицю ворог масовано вдарив по енергетичній інфраструктурі у різних регіонах нашої країни.
  • За словами прем'єра Дениса Шмигаля, уражень зазнали близько 20 підстанцій, електростанції, зокрема ДніпроГЕС.
  • На Одещині, Дніпропетровщині та Хмельниччині діють аварійні відключення світла.
  • Найскладніша ситуація — у Харкові. Через значні пошкодження залишаються знеструмленими близько 600 тисяч споживачів. Триває робота над заживленням критичної інфраструктури міста.
  • Пожежу на ДніпроГЕС вдалося локалізувати. Станція зазнала ударів 8 ракет. Наразі вона не здатна постачати електроенергію. Роботи тривають.
  • Вночі ворог запустив майже 90 ракет і понад 60 дронів. Внаслідок атаки десятки людей постраждали. Відомо про 5 загиблих – у Запоріжжі та Хмельницькому.
  • У Силах оборони Півдня зазначили, що ворог змінив тактику. Раніше він не вдавався до масованих атак два дні поспіль. Наталія Гуменюк зауважила, що у такий спосіб противник шукав способи, як здійснювати удари найбільш ефективно.