Президент України та хорватський прем'єр обговорили на зустрічі посилення санкційного тиску на Росію, захист енергетичної свободи Європи, а також взаємодію для відновлення нормального життя в деокупованих районах України.

Читайте також Прем'єр Хорватії припиняє всі контакти з проросійським президентом

Україна говорить з Хорватією однією мовою

В уряді Хорватії повідомили, що їхня країна знає, як це – бути в умовах військової агресії, тому продовжує надавати Україні політичну, дипломатичну, фінансову, гуманітарну, технічну та будь-яку іншу можливу підтримку, зокрема із українськими біженцями.

Володимир Зеленський подякував уряду за допомогу, за візит як важливий сигнал солідарності, а також інтеграцію України до ЄС.

Україна говорить з Хорватією однією мовою – мовою цінностей та боротьби за свободу. Обговорили з прем’єр-міністром Андреєм Пленковичем посилення санкційного тиску на Росію, взаємодію для відновлення нормального життя в деокупованих районах нашої країни,
– зазначив Зеленський.

Боротьба із сучасними проявами нацизму

Він сказав, що важливо, що візит відбувся саме у день солідарності з усім цивілізованим світом у боротьбі і перемозі над нацизмом.

Я хочу подякувати від народу України вашій команді за те, що підтримуєте нас в боротьбі з сучасними проявами такого нацизму та радикалізму з боку Росії,
– звернувся Зеленський до Пленкович під час зустрічі.

Додамо, що на перемовинах також були присутні прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та глава Верховної Ради Руслан Стефанчук.

В уряді Хорватії додають, що візит до української столиці прем'єр-міністра відбувся напередодні Дня Європи, який відзначається 9 травня, і зі сторони Хорватії це вираження солідарності та підтримки української влади та українського народу, які стали жертвами жорстокої російської агресії.

Прем'єр-міністра Пленковича та главу МЗС Радмана зустріла у Києві посол Аніка Джаміч, яка повернулася до Києва та буде продовжувати очолювати посольство Республіки Хорватія в Україні.

Позиція Хорватії у війні Росії проти України: головне

  • З перших днів війни Хорватія почала надавати Україні гуманітарну допомогу та приймати біженців. Також до України прибули перші добровольці, які захотіли допомагати ЗСУ боротися з російськими окупантами.
  • 16 березня поліція Хорватії заарештувала яхту Медведчука Royal Romance, яка була пришвартована в порту міста Рієка.
  • 30 березня стало відомо, що оператор хорватського газопроводу JANAF призупиняє прокачування нафти до Сербії. Причиною стало те, що сербська нафтова компанія NIS на 56,15% належить російській "Газпром нефти" та потрапила під санкції Євросоюзу.
  • 11 квітня Хорватія приєдналася до країн, які висилають російських дипломатів через війну Росії проти України. Так, держава вислала 18 дипломатів та 6 адміністративних працівників російського посольства. Згодом через звірства російських окупантів у Бучі Хорватією було вислано ще кількох дипломатів.
  • 18 квітня Володимир Зеленський провів перемовини з прем'єром Хорватії Андреєм Пленковичем. Відомо, що політики обговорили підтримку руху України до ЄС, важливу оборонну допомогу та санкції проти Росії.

До теми – Зеленський зустрівся із прем’єром Хорватії у Києві: відео