Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт Владислав Селезньов, зауваживши, що Україна не може орієнтуватися виключно на допомогу партнерів. Проте вона важлива, бо інакше не вдасться забезпечити всі потреби українських військовослужбовців.
Читайте також Ворог послаблений: як Україні вдалося витіснити росіян з узбережжя
"Ворог надалі використовуватиме свою технічну та військову перевагу, щоб отримати територіальні здобутки, бо Путіну до виборів дуже потрібні перемоги", – акцентував військовий експерт.
До чого готуватись Україні
Після того, як наша держава відмовилась від третього у світі ядерного потенціалу, країни Заходу фактично отримали "фору". За словами Селезньова, її розмір дорівнює приблизно двом трильйонам доларів – ці кошти країни колективного Заходу змогли зекономити через рішення України.
Зараз прийшов час платити за відповідними рахунками, бо Будапештський меморандум не працює, тому треба шукати інші варіанти компенсації,
– додав військовий експерт.
Також варто дочекатися "Рамштайну" й побачити, які рішення ухвалять. Бо Україна має причини для хвилювання: ворог накопичує ресурси, збільшує кількість особового складу на ключових для себе ділянках фронту. Це виклик, який ми маємо долати разом з нашими партнерами, бо свого часу вони взяли на себе таке зобов'язання.
"Наші військові не тільки забезпечують мир та спокій на території України, але й в такий спосіб боронить країни колективного Заходу, насамперед країни європейського континенту", – наголосив Селезньов.
Військовий експерт пояснив, чому Путін збільшує тиск на фронті: дивіться відео
Військова допомога від США: що відомо
- У Пентагоні повідомили, що Україна отримає новий військовий пакет на 100 мільйонів доларів. До нього увійдуть снаряди, яких зараз потребують на фронті, зенітні ракети Stinge, підривні боєприпаси, артилерійські снаряди. Про це стало відомо після зустрічі Володимира Зеленського й очільника Пентагону Ллойда Остіна в Києві 20 листопада.
- У Конгресі США сподіваються, що все-таки вдасться ухвалити додаткову допомогу для України та Ізраїлю ще до Різдва. Республіканець від штату Нью-Йорк Чак Шумер зауважив, що це може статися після Дня подяки (23 листопада) та до Різдва (25 грудня). Він висловив сподівання, що республіканці та демократи дійдуть згоди й допоможуть населенню України, Ізраїлю та цивільним у Газі.
- Палата представників США 14 листопада схвалила тимчасове фінансування уряду. У ньому не передбачили допомогу для України та Ізраїлю, але за неї можуть проголосувати окремо. Тепер законопроєкт має підписати Джо Байден. Раніше він закликав конгресменів зосередитися на нагальних проблемах, зокрема фінансуванню Ізраїлю та України.