Після України російська агресія могла розширитись у напрямку країн Балтії або ж з Молдови та Румунії. Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Зверніть увагу Україна стане членом НАТО, коли це вже не особливо буде їй потрібно, – німецький політолог

"Холодний душ" змінив плани кремля

Експерт зазначив, що війна проти України стала "холодним душем" для путіна. Він вважає, що якщо росії вдався б початковий план зі швидкого захоплення і поглинання України через окупацію, чи встановлення маріонеткового прокремлівського режиму – вона пішла б далі.

Вони безумовно пішли б далі – це абсолютно очевидно. Цей успіх їх тільки б окрилив і надихнув. Якщо б вони перемогли Україну, хто був би далі – тут є два варіанти. Перший варіант – балтійські країни, другий варіант – через Молдову створювати проблеми Румунії,
– пояснив аналітик.

Він вважає, що за другим сценарієм ціллю стала б саме Румунія, позаяк у кремлі дуже зважають на "особливу" позицію Угорщини. Будапешт, з його слів, діє в інтересах росії, розпочавши, зокрема, підіймати питання щодо прав угорців у Румунії.

"Це був би ще один спосіб розколоти єдність НАТО. Такі плани у них десь готувалися і ми навіть ще про них чули, коли проговорився генерал міннекаєв. Він на брифінгу сказав, що плани росії на Півдні – це створення "сухопутного коридору" до невизнаного Придністров'я", – продовжив Мусієнко.

Читайте також Україна може невдовзі отримати F-16: військовий експерт назвав імовірні терміни

На його думку, це призвело б до конфлікту з Молдовою і потенційного конфлікту з Румунією.

"Це один із планів, про який він проговорився, і який був актуальний в росії ще на початку квітня. На сьогодні, я думаю, він актуальність свою вже втратив", – підкреслив оглядач.

путін готувався воювати з НАТО: дивіться відео

Хто найбільш готовий до війни з росією

Експерт також оцінив можливості європейських країн протистояти російській агресії. На його думку, найбільш готовими країнами, що перебувають у безпосередній близькості до росії є Румунія та Польща.

Румунія – це країна, яка хоче бути оплотом південного флангу НАТО замість Туреччини й вони це декларують... Поляки так само прекрасно розуміли виклики та загрози, які є. Вони так само готувалися,
– пояснив аналітик.

Мусієнко додав, що готовність Румунії пояснюється тим, що офіційний Бухарест з середини 2000-х років систематично реалізовував програми зі США й отримував велику кількість озброєнь від них.

"Румунські військові пройшли навчання з американськими підрозділами, у них хороша система ППО, танки американські отримали. Вони дійсно постійно фінансують свою систему безпеки, нарощували навіть флот. Я вважаю, що це країна, яка справді може бути готовою", – вказав фахівець.

Радимо путін зазнає одразу трьох поразок, коли ЗСУ звільнять Херсонщину

Північна і Західна Європа

За словами Мусієнка, серед західних країн найбільшу готовність протистояти кремлю демонструє Норвегія.

"Норвегія готувалася до різних загроз завжди. Через прямий кордон на півночі вони розвивали свій флот і свої потужності в катерах та авіації. Загалом, всі північні країни більш-менш готові, зокрема Данія підписала контракт на закупівлю Ф-35", – розповів аналітик.

Водночас він зауважив, що питання готовності Західної Європи – "дуже складне".

Тут питання в тому, хто міг би. Мабуть, окрім Британії – ніхто. Французи самі визнали, що не були б готові протистояти такій загрозі та такій кількості артилерії, яка йде з росії. Німці – ми прекрасно розуміємо, який у них стан речей. Італія – країна, яка має авіацію, флот – країна готова частково. Тому Британія і країни Півночі найбільш підготовлені,
– підкреслив експерт.

Ознайомтесь також Політолог вірить, що погрози росії від НАТО через ЗАЕС були цілком серйозними

Які країни можуть опинитися під ударом

Оглядач вважає, що найбільш вразливими від агресивних планів москви на сьогодні є Словаччина та країни Балтії.

"Найбільш уразливою є Словаччина, попри рельєф і умови для оборони. Чому я кажу за неї, а не за країни Балтії? Тому що у них на Півдні не зовсім прогнозований і передбачуваний сусід – Угорщина. Якби потенційно відбувся конфлікт росії й НАТО – ще невідомо, як би угорці себе поводили б", – зазначив Мусієнко.

Він переконаний, що на сьогодні Будапешт діє одноосібно, тому невідомо, кого підтримав би у потенційній війні росії проти НАТО.

Країни Балтії вразливі, але у них було б те, що продемонстрував український народ – взяли б до рук зброю і пішли б оборонятися максимально довго, як дозволяли б ресурси,
– резюмував аналітик.

Загроза росії країнам НАТО: що відомо

  • росія вже неодноразово погрожувала країнам Балтії, що вони можуть стати наступними після "захоплення" України. Проте у США заявляють, що відповідь буде одразу, як тільки уламок російської ракети впаде на їх територію.
  • НАТО має намір посилити свою військову присутність на східному фланзі. Тим часом Туреччина прагне домовитися зі США про постачання винищувачів F-16.
  • На початку серпня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що просування росії знову зупинилося, а Україна продемонструвала вміння відповісти ударам та відбити свою територію у російських військ. Також він наголосив, що НАТО має два завдання, щоб уникнути зіткнення з росією.

Вас також може зацікавити – чи вдарить росія першою по НАТО: дивіться відео