Показники активності депутатів значно відрізняються залежно від їхньої фракції, кажуть у КВУ.
Дізнайтеся про: Закони, які змінять життя українців у 2020 році
"Слуги народу" взяли участь у 86% голосувань, "Голос" – у 85, і трохи менше "Європейська солідарність" – у 79%. Один нардеп із перелічених фракцій брав участь у 8 з 10 голосуваннях.
Часто народні депутати не беруть участь в голосуваннях Ради, оскільки перебувають в опозиції і в такий спосіб демонструють свою політичну позицію. Це також пояснює різницю в показниках голосувань серед різних фракцій,
– пояснює голова КВУ Олексій Кошель.
Суттєво нижчі показники голосувань в депутатів "Опозиційної платформи – За життя!" та ВО "Батьківщина", які взяли участь лише в 62% голосувань Ради.
Загалом у грудні провели більше пів тисячі голосувань – 532. Троє депутатів взагалі жодного разу не голосували за цей час:
- Любов Шпак – "Слуга народу";
- Роман Іванісов – позафракційний;
- Віталій Данілов – "Батьківщина".
Як нардепи працювали у грудні / зображення 24 каналу
Цікаво: Прогульники у Раді зберегли 3 мільйони гривень: оштрафували Порошенка, Корнієнка та Дубінського
Що депутати ухвалили в грудні
12 грудня Верховна Рада остаточно схвалила законопроєкт про особливості оформлення документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України, для жителів зони Операції Об’єднаних сил на Донбасі. Цього ж дня продовжили особливий статус Донбасу і створили нову комісію для розслідування вбивства Катерини Гандзюк.
Найгучніше із того, що ухвалили депутати – так зване зняття депутатської недоторканності. 18 грудня Верховна Рада внесла зміни до українського законодавства, який повинен остаточно обмежити недоторканність народних депутатів.
Про це тут: Скасування депутатської недоторканності: що насправді ухвалили парламентарі
Відзначилися депутати у грудні і бійкою. Вона сталася після засідання комітету парламенту з питань аграрної політики. Сутичка відбулася між депутатом від фракції "Слуга народу" Андрієм Богданцем і ексдепутатами ВО "Свобода".