Вже вранці 2 липня на Чугуївщині вантажівка наїхала на вибуховий предмет. На щастя, водій не поранений, але повністю знищений транспортний засіб. Такою інформацією поділилася кореспондентка 24 Каналу з Харкова Анна Черненко.

Цікаво Сили ППО Харківщини отримали "Кречет": як він допомагатиме захищати регіон

Які наслідки від підриву на "пелюстці"

Українські сапери усіма силами намагаються розмінувати деокуповані території, проте для цього потрібно більше часу. На поля Ізюмського району рекомендовано заходити лише у спеціальному одязі. Адже достатньо складно розгледіти "пелюстку" серед трави, знадобиться кілька хвилин, аби розрізнити її на тлі каменів та землі. А цей час може вартувати щонайбільше життя, щонайменше – важким пораненням.

Найчастіше ампутація стопи або її частини. Якщо "пелюстку" беруть в руки – це ампутація пальців або взагалі руки,
– наголосила Анна Черненко.

Начальник відділення піротехнічних робіт ДСНС України Дмитро Хомич розповів, що одна з ділянок поля під Ізюмом фактично всіяна "пелюстками". Вони розташовані серед досить високої трави, що ускладнює просування. Своєю чергою, міна досить підступна й невеликого розміру, її вага близько 80 грамів, приблизно як дві маленькі коробки сірників.

Звертайте увагу на таблички з написом "міни" чи "небезпека". Не ризикуйте собою заради риболовлі чи роботи в полі, якби це не було потрібно, поки не дали дозвіл сапери,
– констатувала кореспондентка.

Інші випадки підривів на мінах

У селі Харківського району 7-річний хлопчик знайшов фрагмент "пелюстки". Боєприпас вибухнув у нього в руках. Дитину госпіталізували до лікарні у стані середньої важкості.

Ще один підрив стався у Харкові. Цією справою займаються правоохоронці, поки не зрозуміло, що це за снаряд та звідки взявся. Відкрито кримінальне провадження.

Третій випадок обернувся трагедією – загинули чоловік та жінка. Їхня автівка наїхала на протитанкову міну у селі Слобожанське. Чоловік загинув на місці, жінка – дорогою в лікарню.