Таку заяву зробив під час брифінгу з іноземними журналістами президент Володимир Зеленський. Він додав, що це питання подобається не всім державам-членам НАТО.
Читайте також Якщо війна почнеться, то вона буде і на кордоні НАТО, – Зеленський
Україна сама себе захищає
За словами Зеленського, друге важливе питання – це рівень української армії. Не зважаючи на те – буде наша держава в НАТО чи ні – Україна активно розвиває армію для свого захисту.
Якщо ми не в НАТО, ми захищаємо себе самі. Коли ти сам на сам з дуже непростою державою, то запитуєш – що таке санкції після? Кому вони адресовані? Вони стосуються України? На жаль, ні,
– зауважив президент.
Кому адресовані санкції "після"
Зеленський наголосив, що вводити санкції вже після вторгнення Росії в Україну – нечесно, оскільки від Росії вже загинули понад 15 тисяч українців. Крім того, він закликав Альянс назвати причини, чому наша держава не в НАТО.
Чому ми не в НАТО? Скажіть відкрито – й ми ніколи там не будемо. Я звертаюсь до багатьох членів Альянсу,
– заявив Зеленський.
Як підкреслив президент, у разі повномасштабної війни – вводити санкції буде вже пізно. Тому, на його думку, ці обмеження придумали не для нашої держави.
Мовиться про стримання повномасштабної агресії в бік Європейського Союзу. Однак не можна це робити за кошт нашої держави,
– підсумував Зеленський.
"Гарантії безпеки": головне
- У грудні 2021 року МЗС Росії опублікувало проєкти договорів з США та НАТО про гарантії безпеки. Зокрема, основною вимогою країни-окупантки було – не приймати Україну в Альянс.
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг 26 січня підтвердив, що Росії передали письмові відповіді на кремлівські "гарантії безпеки". Зазначається, що в Альянсі відкинули вимоги Москви щодо відмови від розширення.
- Водночас посол США в Росії Джон Салліван теж 26 січня привіз у Москву відповідь Вашингтона на ті ж самі "гарантії безпеки". Її погодили з Україною та не оприлюднили публічно.
- Глава російського МЗС Сергій Лавров побідкався, що у відповідях США "нема позитивної реакції на головне питання". Саме тому рішення начебто ухвалюватиме Володимир Путін.
- Сьогодні, 28 січня, генсек НАТО Столтенберг заявив, що Альянс не впевнений у вторгненні Росії на територію України. За його словами, оцінка ситуації постійно продовжується.
- Крім того, високопоставлений чиновник у Північноатлантичному альянсі анонімно поінформував, що в НАТО переконані в неспроможності Росії напасти на Україну.
До теми – Зеленський: Те, коли ми будемо в НАТО, зараз не залежить від України