Якщо це станеться, то всі держави Альянсу повинні вступити в конфлікт. Водночас Президент України Володимир Зеленський пообіцяв не застосовувати відповідний пункт.

Зверніть увагу Україну не запрошуватимуть на саміт НАТО, – Столтенберг назвав причину

Зеленський: Україна може мати план "б"

За його словами, такі дії обговорили б, адже Україна не хоче війни. Він зауважив, що залишається питання, як вийти зі складної ситуації – вступу України в НАТО.

Я можу відповісти на це запитання для вас. Україна може мати план "б",
– наголосив Зеленський.

Такий план, як розповів очільник держави, полягає в тому, що Європейський Союз та Сполучені Штати Америки могли б гарантувати безпеку України. Зокрема після того, як наша держава поверне свої окуповані території і відновить цілісність та суверенітет.

На думку президента України, після таких дій в держави не повинно бути невизначених домовленостей, які легко можна порушити. Зокрема так, як це було з Будапештським меморандумом.

"Повинні бути серйозні гравці – ЄС та США. Вони б забезпечили Україні майбутній особливий безпековий статус", – додав Зеленський.

Україна на шляху до НАТО: коротко

  • У 2008 році Україна вирішила подати заявку, щоб стати членом Альянсу.
  • Лише через 12 років держава стала партнером НАТО і отримала статус учасниці Програми розширених можливостей.
  • Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина вважає, що процес євроатлантичної інтеграції активно відбувається і його не зупинити.
  • На думку ексзаступника генсекретаря НАТО Александра Вершбоу, Україна не отримує членство через страх перед агресією Росії.
  • Нещодавно Україна отримала від Альянсу оновлений пакет Цілей партнерства, який містить заходи для держави на 4 роки.