Має відбутися завершення секторальної децентралізації, наближення послуг кожного мешканця та громади і забезпечення їх влади, наголосив Володимир Зеленський.

Це варто знати: Які законопроєкти та реформи Зеленський з Кабміном і Радою втілить незабаром у життя

Ми маємо визначити остаточні межі формування державного адміністративно-територіального устрою, закріпити межі кожної адміністративно-територіальної одиниці. Маємо завершити об'єднання територіальних громад та реформувати місцеві органи виконавчої влади,
– сказав президент.

За його словами, місцеві органи виконавчої влади, серед іншого, мають контролювати законність рішень органів місцевого самоврядування.

"Ми маємо провести місцеві вибори на новій адміністративно-територіальній основі. Термін – 2019-2020 роки", – заявив Зеленський.

Відповідальними за виконання цього доручення є прем'єр Олексій Гончарук, міністр розвитку громад Альона Бабак, міністр юстиції Денис Малюська, голова Верховної Ради Дмитро Разумков і голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія.

Що відомо про майбутні місцеві вибори?За законом чергові місцеві вибори в Україні мали б відбутися у 2020 року. Втім було багато розмов про те, що відбудуться дострокові вибори. Така можливість досі залишається під питанням, а в президентській команді кажуть, що це можливо лише після повної реформи децентралізації.

Експерти переконані, що проведення дострокових виборів є політично вигідним правлячій партії "Слуга народу", позаяк вони зможуть за цей час максимально втримати рівень підтримки, з яким ішли на вибори до парламенту.