Про це в прямому ефірі на 24 каналі розповів ексгенпрокурор України Руслан Рябошапка.

Важливо Повернення ображених прокурорів: ексклюзивний коментар Рябошапки

Він пояснив, що наступною була ідея з мировими угодами. Навіть генеральний прокурор публічно заявила, що вони готові програвати всі ці судові спори, тому що вони вже завідомо програшні. Задля цього готові миритися з цими прокурорами. Очевидно, що це також не спрацювало.

Тоді знайшли абсолютно простий механізм – брати їх в органи прокуратури й потім вже призначати на адміністративні посади,
– заявив Руслан Рябошапка.

Він додав, що на ці посади також не можна було просто так призначити, оскільки їх здійснювала комісія до якої входило 6 осіб. З яких три – це представники громадянського суспільства й делеговані міжнародними організаціями. Відповідно так просто призначити також не можна було.

"Ситуація вирішилася просто. "Зайвих" людей виключили, а "включили" потрібних – підпорядкованих самій генеральній прокурорці. Вже була здійснено низка призначень і люди з ненайкращою репутацією повернулися на роботу в органи прокуратури", – додав Рябошапка.

Ексгенпрокурор заявив, що робота терміном у 6 місяців була нівельована за декілька тижнів з мовчазної згоди президента і навіть публічно підтримано керівником Офісу Президента. Там сказали, що Венедіктова – прокурор, який відповідає всім критеріям президента Зеленського.

Дивіться повний коментар Руслана Рябошапки:

Що відомо про відставку Рябошапки

  • Верховна Рада 5 березня відправила у відставку генпрокурора Руслана Рябошапку. Перед цим у своєму останньому слові він заявив, що став "незручним" та залишився незалежним перед владою. Рябошапка покинув залу Верховної Ради, так і не дочекавшись голосування.
  • Рябошапка заявляв, що парламент був зацікавлений у його відставці, оскільки органи прокуратури після проведення реформи очистилися від тих співробітників, з якими парламентарі звикли мати справу.
  • Коли ж фракція "Слуги народу" пояснювала причини відставки Рябошапки, то однією з претензій було те, що велика кількість прокурорських справ залишилися без нагляду, ймовірно – через реформу і очищення Офісу генпрокурора. Однак, за словами самого Рябошапки, ця проблема була пов’язана не з роботою Офісу генпрокурора, а з роботою ДБР.
  • Згодом Рябошапка натякнув на участь у позачергових парламентських виборах.