Біографія Ганни Новосад

Ганна Новосад народилася у 1990 році місті Ладижин (Вінницька область).

Читайте також: У Києві відбувся протест проти Новосад: що вимагали мітингарі

Освіта

У 2007 році закінчила Український гуманітарний ліцей при КНУ імені Тараса Шевченка. Здобула ступінь бакалавра з політології у Національному університеті "Києво-Могилянська академія" (2011 рік). Потім отримала стипендію Фонду Відкритого Суспільства, за якою вступила до Університету Маастрихту в Нідерландах – тут у 2013 році отримала ступінь магістра з європейських студій.

Також, у 2012—2013 роках Ганна Новосад стажувалась в аналітичних центрах Іспанії та Чехії.

Вільно володіє німецькою та англійською мовами.

У МОН Новосад працювала ще з 2014 року. Спочатку вона обіймала посаду радника Міністра освіти і науки Сергія Квіта, згодом – три роки очолювала управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції. У грудні 2017 року стала гендиректором директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОН.

На своїй посаді Новосад, серед іншого, курувала приєднання України до програм ЄС з фінансування науки та отриманням грантів для науковців.

Ганна Новосал та Лілія Гриневич
Ганна Новосад та її попередниця Лілія Гриневич / Фото з фейсбук-сторінки Гриневич

До Верховної Ради пройшла за списком партії "Слуга народу" під №50. На час своєї роботи на посаді очільниці міністерства – безпартійна.

Робота міністром

Ганна Новосад відразу заявила про повну підтримку попереднього курсу. Своїм пріоритетним завдання міністерка назвала підтримку впровадження Нової української школи в середній та старшій школі.

Після перших 4 місяців роботи на своїй посаді Ганна Новосад в інтерв’ю розповіла, що виконала приблизно 70% роботи, яка була запланована на цей період.

За даними видання “Слово і Діло“, посадовиця дала 74 обіцянки після призначення на посаду міністра. За перші 6 місяців встигла повністю виконати 4 з них, а також провалити дві.


Більшість обіцянок нереально виконати за короткий термін / фото: МОН

Виконані обіцянки Ганни Новосад

  • розробити законопроєкт, щодо вищої освіти (прийнятий Верховною Радою та навіть підписаний президентом);
  • до кінця 2019 року подати проєкти та акти щодо змін фінансування державного замовлення у вищих навчальних закладах;
  • застосувати нову формулу фінансування освіти, за якою 80% бюджету університети отримуватимуть для базових витрат, а решту грошей розподілятимуться залежно від роботи вишів.

Провалені обіцянки Ганни Новосад

  • презентувати план роботи міністерства на 2020 рік до кінця 2019-го (на сайті міністерства до кінця року був лише план роботи на 2019 рік);
  • до кінця року представити новий стандарт дошкільної освіти. Базовий компонент до кінця 2019 року так і не з’явився. Втім його презентували на початку березня 2020 року

Найважливіші обіцянки, над якими працюватиме міністерство у 2020 році

Обіцянок прозвучало дуже багато, зокрема продовження реформи середньої школи, та втілення в життя інклюзивну освіту.

Також перед урядом стояло амбітне завдання підіймати соціальний статус педагогів у школах та дитячих садках. Ідеться про перегляд виплат заробітної платні для вчителів, за якими освітяни повинні отримувати вищу зарплату, але меншу кількість надбавок.

В квітні 2020 року міністерство планувало представити нову систему виплати заробітної плати для педагогів

Ще одним пріоритетним напрямком була професійна освіта. Ганна Новосад та її профільний заступник Петро Коржевський обіцяли популяризувати професійну освіту шляхом оновлення матеріальної бази училищ. Початок вже встигли покласти

Вас зацікавить: Ганна Новосад заявила, що йде у відставку через новий склад уряду, – ЗМІ

У сфері науки міністерство вже на 2020 рік суттєво збільшило фінансування. Також уряд загалом та Ганна Новосад зокрема ставили у пріоритет молодих вчених. До того ж, в Кабінеті міністрів обіцяли популяризувати науку в школах.

Хто стане наступним міністром освіти поки невідомо