Відповідну інформацію оприлюднив офіційний сайт українського парламенту.
Читайте також: Путін – причина агресивних дій Заходу щодо Росії, – експерт-міжнародник
Як мовиться у листі, Парубій подякував Пенсу "за постійну підтримку України" та поінформував про події 25 листопада 2018 року, коли "Російська Федерація, порушуючи суверенітет України та міжнародне право, напала на українські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яна Капу", захопила їх, поранивши та взявши в полон українських моряків".
Україна, Сполучені Штати та міжнародне співтовариство вжили активні та рішучі дії з 2014 року, спрямовані на боротьбу з незаконною агресивною поведінкою Росії, включно із запровадженням економічних санкцій. Дуже важливо, щоб верховенство права та міжнародні норми було суворо дотримано, спричиняючи наслідки для тих країн, які прагнуть підірвати право інших країн на власний національний дохід. Ми закликаємо вас використати всі наявні можливості, щоб зупинити агресію Росії щодо України та її чітке порушення міжнародних правил і норм шляхом накладання додаткових енергетичних і фінансових санкцій,
– наголосив голова українського парламенту у листі до віце-президента США.
Текст листа Парубія до Пенса
Нагадаємо, раніше у Держдепі США заявляли, що країни Заходу мають обговорити можливість блокування російських суден на їх шляху із Азовського моря. Також у Штатах зауважили, що Україна має повне право називати ув'язнених у РФ моряків військовополоненими.
Що відомо про ескалацію конфлікту в Азовському морі та її наслідки? 25 листопада прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових в Азовському морі. Відомо, що 2 малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм. Проте в Росії заявили, що нібито українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.
Згодом група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків.
Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня та заборонила в'зд чоловікам з Росії віком від 16 до 60 років. Натомість Росія почала блокувати українські судна та порти в Азовському морі, але після трьох тижнів припинила це робити.
28 листопада "суд" в окупованому Криму всім 24-м полоненим українським морякам обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 2 місяці.