Втім, довгоочікуваного позитивного рішення щодо ракет від Німеччини поки немає, але цього разу винний не Шольц. Про це 24 Каналу сказав політолог Микола Давидюк.

До теми "Важлива цеглинка" для оборони України: на що здатні німецькі ракети Taurus

Про що Байден попросив Шольца

Західні ЗМІ назвали формула комунікації союзників, зокрема США, з Україною – "ні, ні, ні, можливо, так". Зараз щодо ударів по російській території Німеччина дійшла до позивного рішення, а по Taurus вже стоїмо у точці "можливо". Тобто три "ні" Україна вже отримала. Політолог припустив, що наступного місяця, ймовірно, щодо Taurus має бути позитивне рішення.

Настільки я знаю, мій інсайт, то Джо Байден просив Шольца не давати нам ракети. Тобто це навіть не рішення Шольца. Я говорив з німецькими політиками, коли вони були у Києві, то вони сказали, що електорально Шольцу це складно зробити, але можливо. А потім від інших друзів не з континентальної Європи дізнався, що це рішення Байдена,
– мовив Давидюк.

За його словами, ця формула комунікації віддзеркалення нашої поведінки. Наприклад, щодо корупції, яку ми обіцяємо побороти, але поки безрезультатно. Захід також грає з нами у цю гру.

Політолог також припустив, у чому логіка прохання Байдена не передавати Taurus, якщо Сполучені Штати передають Україні далекобійні ракети ATACMS.

"Ймовірно, Байден боїться ескалації на території Європи й розуміє, що Німеччина найменш готова до атаки, тому він намагається вести безпекову політику. У президента США страх. Холодна війна з нього не виходить", – додав Давидюк.

Більше про дозвіл від Німеччини на удари по Росії

  • Україна отримала дозвіл від Німеччини бити по території Росії її зброєю, але з певними обмеженнями. Завдавати ударів можна лиш з Харківської області, а максимальна зона ураження цілей становить не більше 40 кілометрів.
  • Шольц заявив, що, згідно з міжнародним правом, Україна може захищатися від нападів на свою територію, міста та громадян.
  • Він також вважає, що застосування ЗСУ німецької зброї для ураження цілей на російській території не призведе до ескалації. За його словами, це спосіб захисту.