Російські окупанти з особливою завзятістю наступали на Авдіївку. Для цього використали величезну кількість живої сили та техніки. Майор ЗСУ, заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін у розмові з 24 Каналом розповів, що значну кількість ворожих сил вдалося знищити.
Детальніше Лінію фронту вирівняли, у Росії шалені втрати: що відбувається на Авдіївському напрямку
Авдіївське пекло
Схожу тактику, як біля Авдіївки, росіяни застосовували і в Сєвєродонецьку 2022 року, і в Бахмуті 2023 року. Водночас порівнювати бої у цих містах не зовсім правильно.
Кажучи з власного досвіду, таких боїв я і наш підрозділ ще точно не бачили. Якщо ще на початку можна було порівнювати це з тим, що відбувалося у Бахмуті, то далі це були набагато пекельніші бої і набагато складніша ситуація,
– наголосив Максим Жорін.
Зокрема, кількість сил росіян на Авдіївському напрямку була набагато більшою, ніж під час боїв за Бахмут. Це стосується не лише живої сили, але й техніки та авіації.
"В Авдіївці всього було в рази більше. Треба враховувати, що лише для наступу росіяни підготували цілих 7 укомплектованих повних бригад. Їх застосовували на напрямку прориву тієї ділянки, яку собі запланували: через місто до Індустріального проспекту і далі оточення угруповань, які там були", – розповів майор.
Це навіть не враховуючи окремих груп ГРУ та сил спеціальних операцій Росії.
Сили ворога були неспівмірними з силами ЗСУ
Крім того, в боях за Авдіївку зіграли величезну роль саме кількість керованих авіаційних бомб, якими росіяни обстрілювали українські позиції.
Вони знищували будь-які командні пункти, позиції, знищували узагалі все, що було. В середньому за добу на нас падало 60 – 80 КАБів, але іноді за добу прилітало більш ніж 100 КАБів. Для розуміння, наші бійці після КАБів уже не чують приліт 120-го міномета,
– зазначив Жорін.
Керовані авіабомби просто перетворюють на пил цілі будівлі. Від них не рятують навіть підвальні приміщення.
"Це було неспівмірно з тими силами, які були (в ЗСУ – 24 Канал). У бій вступила 3 ОШБр, коли ми були на етапі відновлення після боїв у Бахмуті. Цей процес не був до кінця завершений, ми не змогли повністю доукомплектуватися. Коли ми влетіли в Авдіївське пекло, бої точилися у самому місті", – розповів майор ЗСУ.
За словами Жоріна, було зрозуміло, що стримувати, а тим паче відкинути таку кількість ворога, навряд чи вдасться. Тому бригада розпочала роботу зі знищення максимальної кількості особового складу й техніки ворога. Найбільше втрат зазнала 74-та, 55-та та 114-та бригади Росії.
"Тих сил, я вважаю, вистачило для того, щоб взяти не лише Авдіївку, а й ще деякі населені пункти", – підсумував Жорін.
Бої за Авдіївку: останні новини
- Президент України Володимир Зеленський у зверненні 18 лютого наголосив, що битва за Авдіївку ще триває. Усе військово-політичне командування України роблять можливе й неможливе для того, щоб захистити життя наших бійців та здолати ворога.
- Аналітики з Інституту вивчення війни наголосили на тому, що росіяни за 4 місяці активних боїв, які розпочалися в жовтні, так і не змогли повністю оточити Авдіївку. Вони не змогли подолати навіть 9 кілометрів. Це свідчить про те, що росіяни готові покласти десятки тисяч бійців за наступальні операції, які навіть необов'язково створять умови для ширших оперативних здобутків.
- Українські військові вже зайняли нові оборонні позиції після виходу з Авдіївки. Вони готуються до нових ймовірних наступальних дій російської армії.