Про це 24 каналу розповів речник Східного угруповання військ Сергій Череватий. Ворог стикається з такими ж самими проблемами. Важливо, хто краще з ними впорається.

До теми Як вплине зима на наступальні дії у війні в Україні: версія NYT

Він вважає, що Україна має більше досвіду у цьому плані, бо ми здобули його під час проведення АТО ООС. Враховуючи цей досвід, були запроваджені реформи, у тому числі у логістиці, медичному забезпеченні військових.

Фронтові умови додають складності

Речник зауважив, що велике значення має підготовка збройних сил до зими. Створення умов для експлуатації техніки в цей період. Підготовка умов для особливого складу.

Військовослужбовець повинен мати теплий одяг, можливість приготувати хоча б раз на добу (бажано більше) гарячу їжу, більш-менш теплі умови для того, щоб переночувати і висушити свій одяг,
– розповів Череватий.

Він наголосив, що за цих умов зростають вірусні та респіраторні захворювання, то ж треба максимально локалізувати захворілих і вилікувати їх.

"В забезпеченні зимовим одягом і амуніцією наших підрозділів не все ідеально, але наша логістика працює 24/7, щоб це виправити. Зрозуміло, що додають складності фронтові умови", – зазначив речник.

Допомагають волонтери й закордонні партнери

За його словами, неймовірний внесок в допомогу військовим вносять волонтери. Багато з них мають свої підшефні частини, знають їх потреби та допомагають.

"Важлива також підтримка наших закордонних партнерів, перш за все країн НАТО. Вони забезпечують наших військових теплими спальниками, наметами, одягом та іншим спорядженням, яке може бути потрібно у зимовий період", – зазначив Сергій Череватий.

Як військові пристосовуються до умов зимових умов: дивіться відео

Війна в Україні в зимових умовах: важливе

  • Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що Росія не розрахувала своїх сил та запасів на таку тривалу війну. Не маючи зимового забезпечення для своєї армії, Росія намагалася купити зимову форму та бронежилети через треті країни. Туреччина відмовилась їх продавати країні-агресорці.
  • Нацгвардієць Віталій Марків вважає, що не варто сподіватись на те, що Україна святкуватиме перемогу на Новий рік. Російські загарбники можуть воювати взимку – українські захисники з 2014 року не раз це спостерігали.
  • На думку військового експерта Олександра Мусієнко, погіршення погоди та низька температура ускладнять ситуацію на фронті. Військових необхідно забезпечити засобами для обігріву у бліндажах, теплим одягом. Ускладниться пересування техніки у польових умовах. Також відсутність зелених зон може полегшити просування диверсійних груп.