Цю новину вже тиждень ретранслюють усі ЗМІ в Росії. Вперше ж інформація з'явилася на донецькому проросійському телеграм-каналі. Автор цього посту Семен Пегов під час прямого ефіру на каналі "Росія-1" сказав, що інформація – правдива.
Читайте також: Окупанти у Донецьку видаватимуть "паспорти" 14-річним дітям
За словами Пегова, частина паспортів уже прибула на територію так званої "ДНР". І першими їх отримають представники держструктур та силовики, а потім і пенсіонери. Проте офіційно підтверджень з боку російської влади наразі немає.
Як реагують мешканці Донбасу
Журналісти 24 каналу запитали на контрольно-пропускному пункті, чи готові жителі Донбасу отримати російські паспорти.
Один з опитаних сказав, що російський паспорт потрібен, адже нема куди діватись.
Подивимось, що будемо робити. Куди діватися, треба брати,
– заявив чоловік з Донбасу.
Більшість запевнили, що в них є паспорт України, а російського їм не треба.
Ні. Навіщо, якщо у нас є свій паспорт – український,
– сказав мешканець Донбасу.
Водночас жителі окупованих територій під час обговорення в інтернеті сумніваються, що РФ почне видавати паспорти. Хоча сценарій із паспортами Росія практикувала неодноразово. Так було в Абхазії та Південній Осетії.
Спрощена процедура отримання паспорта РФ
Нещодавно Кремль узагалі спростив порядок надання паспорта з двоголовим орлом. Мовляв, без зайвих бюрократичних процедур це можуть зробити ті, хто живе в країнах зі складною суспільно-політичною та економічною ситуацією. А особливо, якщо там відбуваються збройні конфлікти чи зміна політичного режиму. У законі явно натякають на Україну.
Читайте також: Окупаційна влада Луганщини ввела трудову повинність для цивільного населення
Екс-депутат Держдуми Російської Федерації Ілля Пономарьов впевнений, що хвилюватися не варто. Розмови про паспорти на Донбасі – вкид, аби вплинути на результати президентських виборів.
Це вплив на тих людей, тому що хтось із них може приїхати в Україну, проголосувати, а ще раптом не за того кандидата, якого потрібно. Тобто це такий стандартний принцип – весь час "тримати морквину перед носом" і відсувати її для того, аби людина йшла туди куди потрібно,
– пояснив Ілля Пономарьов.
Експерти прогнозують, що загалом, до завершення виборів вкидів, які стосуються окупованих територій, буде чимало. Адже Кремль використовує всі можливі способи, аби вплинути на результат перегонів.