Метеорологи уточнили площ під посівами. За прогнозами фахівців, урожай озимої та ярої пшениці становитиме 19 мільйонів тонн, ячменю - близько 8-8,5 мільйонів тонн, жита - 0,7 мільйона. Урожай кукурудзи очікується на рівні 15 мільйонів, при цьому наголошується, що перспективи щодо цієї культури дуже добрі - посіви оптимально зволожені і забезпечені теплом. Урожай гречки становитиме 0,3 мільйона тонн, проса - 200 тис., гороху - 500 тис. і вівса - 600.

Нагадаємо, за прогнозами Мінагрополітики і продовольства, врожай зерна цього року становитиме 47 мільйона тонн. А з 2015 року вчені прогнозують підвищення врожаю від 80 мільйонів тонн. Хоча, на думку експертів, навіть за сприятливих умов досягти такого результату вдасться не раніше 2020 року.

"В принципі, тенденції по валовому збору зернових в Україні непогані. Ще 10 років тому Україна збирала зернові культури в обсягах від 25 до 30 мільйонів тонн. Зараз же середні показники знаходяться на рівні 40-50 мільйонів тонн. Тобто ми бачимо, що практично в півтора рази за 10 років валовий збір збільшився", - каже генеральний директор Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Володимир Лапа.

Щоправда, зазначають у Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", подібна тенденція сформувалася на тлі державного сприяння галузі. Зараз же, за словами учасників ринку, держава радше заважає працювати, аніж допомагає.