Близькі загиблої зазначили, що Ігнатьєва рятувала дітей й фактично закривала їх від стрільця своїм тілом. Тоді й сказала їм: "Прощайтеся".

Зверніть увагу Жорстокий напад на школу у російській Казані: все, що відомо

Перша куля влучила молодій жінці одразу у голову. Після цього 19-річний нападник Ільназ Галявієв взявся розстрілювати інших дітей у класі.

Це героїчна смерть, вона грудьми дітей закривала. Діти її любили. Кажуть, що вона як ангел у школі була,
– додали близькі Ігнатьєвої.

Крім цього, вони підкреслили, що у свої 26 років вона вже зайняла друге місце на місцевому конкурсі "Вчитель року" й готувалася до всеросійського етапу.

Що кажуть учні та викладачі

Учні дуже добре відгукуються про вчительку. Кажуть, що вона була до них завжди доброю та справедливою. Розуміла навіть тоді, коли вони щось накоїли.

Вона завжди нас прикривала. Казала, що ми так більше не будемо й що з нами поговорить. Майже ніколи на нас не кричала, 
– підкреслили школярі.

В університеті, де навчалася Ігнатьєва, про неї також згадують як про виховану та цілеспрямовану. Мовляв, завжди однією з перших виконувала усі завдання, хоч і навчалася заочно.

"Вона дуже любила дітей, прекрасно проходила практику у школі. Спасибі, що у нас є такі випускники. Жаль, що ми їх хоронимо, а не вони нас", – додали викладачі загиблої.

Рідні та колеги про вчительку Ігнатьєву: дивіться відео

Що відомо про Ельвіру Ігнатьєву

  • Під час нападу вчителька вела урок у 5 класу. Вона почула постріли та вийшла у коридор. Там її застрелив Галявієв.
  • Жінка нібито планувала звільнятися зі школи. Мовляв, втомилася від постійної роботи й хотіла "нарешті пожити для себе". 
  • На похорон вчительки 12 травня прийшли сотні людей. Труну загиблої накрили традиційним татарським саваном.

Стрілянина у школі в Казані: основне

  • 19-річний Ільназ Галявієв вранці 11 травня влаштував стрілянину у казанській гімназії №175. Він є випускником цього навчального закладу.
  • Внаслідок нападу загинули 9 людей, – 2 дорослих і 7 школярів, які навчалися у 8 класі. Ще 21 людину госпіталізували з різними травмами.
  • Мати нападника бачила, що він приніс додому рушницю. Їй це не сподобалося. Жінка запевнила, що про жорстокі плани сина вона не знала.
  • Наприкінці квітня Галявієва відрахували з коледжу. На останньому курсі він почав прогулювати пари, не прийшов на іспити, обірвав зв'язки з куратором.
  • За кілька днів після відрахування хлопець отримав ліцензію на зброю. Психіатриня, яка проводила його огляд, каже, що не виявила жодних відхилень.
  • За масове вбивство юнака можуть покарати довічним ув'язненням. Стаття, за якою відкрили справу, передбачає й смертну кару, але у Росії на неї діє мораторій.