Проросійські бойовики обстріляли село під Горлівкою

Як повідомляє кореспондент 24 Каналу, вогонь із підконтрольним проросійським військам територій відкрили приблизно о 9 ранку 26 квітня.

Читайте також: Волонтер сповістив, як "Третя сила" на Донбасі засмучує бойовиків: приємна статистика

Як розповідають місцеві, обстрілів по них не було вже приблизно півтора року.

Жертв чи поранених серед цивільних внаслідок обстрілу вранці у четвер, на щастя, немає, проте постраждали свійські тварини в одному з домогосподавств. Внаслідок удару розгромлений амбар, вбило корову і поранене теля.

За півгодини до початку обстрілу автобус забрав дітей до школи.

На Сході загострення

Внаслідок обстрілів російських окупаційних військ минулої доби, 25 квітня, на Сході України восьмеро військових зазнали поранень, ще троє бойових травм.

Загалом за добу окупанти здійснили 76 обстрілів позицій Збройних Сил України, повідомили у прес-центрі військових.

Читайте також: Порошенко суттєво опустився у президентському рейтингу: кого б сьогодні обрали українці

На луганському напрямку із реактивних систем залпового вогню, а також 152 мм артилерії, мінометів калібру 120 мм та озброєння танку агресор обстріляв наші укріплення поблизу Новолуганського.

На донецькому напрямку із заборонених 120 мм мінометів та гранатометів обстріляні оборонці Верхньоторецького, Шахти "Бутівка", Водяного та Гнутового. Також з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем та стрілецької зброї окупанти відкривали вогонь по захисниках Авдіївки, з озброєння БМП – під Талаківкою, Богданівкою і поблизу Шахти "Бутівка", з гранатометів – біля Кам’янки, з великокаліберних кулеметів – поблизу Павлополя, Гнутового, Славного, Красногорівки, Невельського, Верхньоторецького та Пісків, а з стрілецької зброї – по оборонцях Широкиного, Лебединського, Гнутового та Пищевика. Крім цього, в районі Талаківки та Гнутового – ворог застосував протитанковий ракетний комплекс.

Важлива для України умова Росії щодо ГТС

"Як зазначала Меркель, нам потрібна ясність з боку Росії, що вони будуть продовжувати використовувати українську газотранспортну систему. Мають бути гарантії, на які можна покластися", – сказав посол Німеччини в Україні Райхель.

Він також додав, що форми такої гарантії ще обговорюються. Крім цього, він висловив впевненість у тому, що США не застосовуватимуть санкцій проти компаній, які будують "Північний потік-2".

Що таке "Північний потік-2"? Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід Україні. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.

32 роковини Чорнобиля

26 квітня Україна та весь світ відзначають роковини найбільшої техногенної катастрофи в історії – аварії на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася в 1986 році. Президент України Петро Порошенко своєю чергою переконує, що Чорнобиль назавжди залишиться незагоєною раною на серці країни, на серцях мільйонів людей.

Читайте також: Чорнобиль: 12 цікавих фактів про аварію, місто і тварин

Український президент Петро Порошенко опублікував відео, де йдеться про зміни, що сталися у Чорнобильській зоні відчуження.

У ролику, зокрема, зазначається, що понад 50% території зони відчуження покривають ліси, відтак на 2/3 її площі у 2016 році указом Президенту було створено Чорнобильський радіаційно-екологічний заповідник.

Крім того підкреслюється, що з часу аварії на ЧАЕС рівень радіації знизився у 10 тисяч разів, а стало це можливим завдяки побудові спеціальних саркофагів, до зведення яких долучилися представники понад 40 країн.

100 років об’єкти захищатимуть людство та надійно зберігатимуть радіоактивні відходи Чорнобильської станції та усієї України за світовими стандартами безпеки. З появою об’єктів безпеки кількість відвідувачів збільшилася у шість разів. Природа колись покинутих земель самовідроджується, і сьогодні вона зберігає унікальне різноманіття для майбутніх поколінь,
– наголошується на кадрах.

Разом з цим, у Чорнобилі досі проживають люди, які одразу після аварії повернулись у небезпечні, але свої будинки. Вражаючі історії бабусь, яких радіація не примусила покинути рідні місця.

У селі Кукувате, яке оповите 30-кілометровою Чорнобильською зоною, вже 32 роки, як панує тиша. Колись багате і людне село, а тепер це територія відчуження, зруйнованих будинків і зарослих деревами вулиць. Єдині його жителі – кілька бабусь. До Кукуватого вони повернулися за рік після аварії на ЧАЕС.

Доглядаю свою сестру, якій 81 рік, а мені 85 років. Вже 22 роки її доглядаю, вона інвалід з дитинства, у неї ноги відмовляють, 5 років не була на вулицю. Моя дитинка померла. і я чекаю людей, начебто, це мої діти їдуть. Дякую і вам, що приїжджаєте,
– розповіла Марія Загорна.

Бочковський знову на посаді!

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним і скасував розпорядження Кабінету міністрів України про звільнення Сергія Бочковського з посади голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Хто такий Сергій Бочковський? Був призначений на посаду голови ДСНС у квітня 2014. 25 березня 2015 року його затримали під час засідання Кабінету міністрів. Тоді був також затриманий перший заступник Бочковського Василь Стоєцький. Їм обом оголосили підозру у корупції та відмиванні грошей.

5 липня 2017 року Вищий адміністративний суд України скасував рішення попередніх інстанцій щодо зупинення розгляду незаконного звільнення Бочковського з посади. Справу було повернуто на повторний розгляд.

ТОП корисних додатків для подорожі

Вихідні на травневі свята в 2018 році триватимуть одразу 4 дні – українці не працюватимуть з 28 квітня по 1 травня. Це чудова можливість відправитися у подорож. І допомогти тобі можуть такі додатки на смартфон:

Free walking tours

Хочете дізнатись багато цікавого про місто, але вирішили зекономити на екскурсії? Встановіть цей додаток і підшукайте собі гіда серед місцевих жителів. Люди, які люблять свій рідний регіон, можуть провести вам безкоштовну екскурсію та розповісти багато цікавого. До речі, часто місцеві знають набагато більше справді цікавих місцин про які професійні екскурсоводи і не чули.

Читайте також: Секрети на Android, які покращують роботу смартфону: покрокова інструкція

Крім того, у багатьох великих міст є схожі додатки, ви їх можете знайти запитом free walking tours + (назва міста).

Rick Steves Audio Europe

Установивши цей додаток ви перетворите свій смартфон на гіда – він проведе вам аудіоекскурсію багатьох з європейських міст. У додатку також є офлайн карта з умовними позначеннями і маршрутом. Крім того, до кожної екскурсії прикріплена текстова розшифровка. Екскурсії доступні англійською та російською мовами.

PocketGuide Audio Travel Guide

Цей додаток схожий до Rick Steves Audio Europe. У ньому зібрана інформація про пам'ятки і аудіоекскурсії із 150 найпопулярніших міст світу. Усі аудіоекскурсії працюють в режимі офлайн. PocketGuide може порекомендувати місце, щоб смачно перекусити. Екскурсії доступні англійською, російською та місцевою мовами. Щоправда, тут послуги платні – одна офлайн екскурсія обійдеться у 5 євро (155 гривень).

Читайте також: Куди поїдуть відпочивати українці на травневі свята

Foursquare

Цей додаток допоможе вам знайти найкращі місця, де можна відпочити та смачно поїсти.

Yelp

Цей додаток схожий за функціями до Foursquare, але він більше спеціалізується на ресторанах та кафе.

Couchsurfing

Це популярний сервіс для пошуку безкоштовного житла. Тут треба зареєструватись, заповнити анкету і знайти безкоштовне помешкання. Щоправда, туристам ставлять оцінки, які впливають на рейтинг, тож саме від рейтингу залежить – запросять вас у помешкання чи ні.

XE

Застосунок дуже знадобиться, якщо ви подорожуєте закордоном. Він виконує швидку конвеєризацію валюти. Єдине, що варто пам’ятати – його треба регулярно оновлювати, щоб курс відображався з максимальною точністю.

TripIt

Це такий собі тревел-органайзер, який збереже усю інформацію про подорож. Тут можна зберегти електронні квитки, бронювання готелю чи хостела тощо. Для цього треба надіслати інформацію на поштову скриньку plans@tripit.com, або просто надіслати квитки на свій же e-mail.

Читайте також: Створили додаток, що позбавляє людей залежності від смартфона

Перша допомога – МФЧХ ЧП

Навіть маючи страхівку ми рекомендуємо скористатись цим застосунком. Він містить покрокові поради про надання першої домедичної допомоги, тож буквально може врятувати життя. Також у додатку є номери екстрених служб. Працює застосунок і в режимі офлайн.