Про це в авторській програмі Дмитра Гнапа та Дениса Казанського "Між іншим" на 24 каналі заявив білоруський журналіст і соратник Світлани Тихановської Франак Вячорка. За його словами, коли люди виходили на протести в Білорусі, вони не знали, що відбувається, оскільки навіть інтернет не працював.
До теми Жорстокі репресії: ЄС вимагає від Лукашенка звільнити Колесникову й Знака
"Люди не були готові до збройного протистояння, не були готові залишатися й ризикувати всім", – наголосив Вячорка.
Журналіст підкреслив, що білорусів арештовували під час або після протестів. Щонеділі та впродовж кожного тижня затримували по тисячі людей.
Усі марші атакували, закидали гранатами. Звісно, що для людей, які виходили на вулиці, це було занадто,
– пояснив Вячорка.
Соратник Тихановської акцентував, що за 26 років режиму Лукашенка, у білорусів відібрали все – незалежні медіа, підтримку депутатів та інші речі. Відтак засобів для самоорганізації та керування протестами у Білорусі не було.
Повний випуск програми "Між іншим": дивіться відео
Протести в Білорусі: коротко
- У сутичках з поліцією постраждали сотні людей, є загиблі. Силовики розганяли мирних демонстрантів, вимикали інтернет-зв'язок, били та навіть викрадали опозиціонерів.
- Протести не вщухли ні за тиждень, ні за місяць. Білоруси багатотисячним мітингом "привітали" Лукашенка з днем народження.
- Згодом на ситуацію відреагували в ЄС, де заявили, що не визнають результатів виборів президента у Білорусі. Запровадили також низку санкцій проти білоруських чиновників, до яких долучилася й Україна.
- У жовтні 2020 року протести загострилися – силовики почали стріляти по демонстрантах у Мінську. Кидали також світлошумові гранати.
- У річницю початку протестів у Білорусі по всьому світу пройшли акції підтримки. Заходи влаштували 9 серпня 2021 року в Україні, Польщі, Італії, Великій Британії.