Про розгортання миротворчої місії на кордоні України та Росії під час брифінгу розповів Федір Веніславський, представник Володимира Зеленського у Верховній Раді. Він наголосив, що Росія і Білорусь у різних форматах заперечили щодо ініціативи Зеленського про миротворців на кордоні.
Дізнайтесь більше "Я вам (не) покажу": чи здатні війська Лукашенка захопити Захід і перерізати постачання допомоги
Розгортання миротворчої місії – це питання тижнів
При цьому Веніславський наголосив, що для розташування на території України військових спостерігачів чи миротворців будь-якої країни світу – Київ не потребує згоди ні Білорусі, ні Росії.
Це наша територія! Україна має право розташовувати представників іноземних військових формувань,
– сказав він.
Представник Зеленського у Раді додав, що відповідне рішення ухвалюється за спеціальним законом, який може ініціювати президент. Веніславський переконаний, що Верховна Рада у випадку потреби швидко ухвалить такий закон.
Щодо термінів розгортання миротворчої місії, то представник Зеленського сказав, що це залежить від того, як буде досягнута згода з тими, хто увійде до неї.
Дивіться також Відповімо жорстко, вдаривши по ваших воєнних об'єктах, – ЗСУ попередили армію Білорусі
Веніславський зазначив, що процес іде й для розгортання місії багато часу не потрібно. "Це не місяці, а тижні", – сказав він.
На території Білорусі немає сил для наступу
Разом з тим, Веніславський заявив, що у Білорусі немає достатніх сил і засобів, які б дозволили Росії атакувати Україну з білоруської території, як це було в лютому 2022 року.
Він зазначив, що поблизу кордону є 6 батальйонів та 1 спецзагін, який виконує демонстративні заходи. Представник Зеленського наголосив, що цих сил недостатньо, щоб відкривати ще один фронт.
Попри відсутність ударних військ у Білорусі, ЗСУ перебувають у бойовій готовності по всій лінії кордону, щоб унеможливити наступ Росії.
До теми Чому наступ із Білорусі на Захід України майже неможливий: розбір аналітиків зі США
- Про те, що в Білорусі наразі немає ударних угруповань, також заявляв глава розвідки Кирило Буданов. При цьому Буданов підкреслив, що потенційна загроза, як і раніше, зберігається.
- Раніше у Генштабі ЗСУ констатували, що загроза наступу з Білорусі дійсно зростає. Повідомлялося, що напрямок наступу може зміститись на Захід білорусько-українського кордону.
- При цьому в Білорусі було помічено перекидання білоруської техніки з тактичним знаком двійка в трикутнику. Однак до цього фіксували перекидання військової техніки Білорусі в напрямку Росії.
До уваги – загроза нового наступу з Білорусі зростає: дивіться відео