Про це 24 Каналу в ефірі програми "Топтема" розповів військово-політичний оглядач "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Він натякнув, що надання Україні нових ракет може збігтися з отриманням західної авіації.

Дивіться також Taurus досягнули б кожного квадратного метра окупованих територій, – Годжес про допомогу Україні

Чому Німеччина тягне з TAURUS

Ракети TAURUS дуже схожі за своїм функціоналом на Storm Shadow та SCALP, але вони напряму не інтегруються з українськими фронтовими бомбардувальниками Су-24. Відповідно, виникає питання щодо того, який сенс від цих ракет, якщо Україна не має достатньої кількості платформ для їхнього запуску.

"Найкращою платформою для TAURUS є або Eurofighter Typhoon, або... Saab Gripen. А Saab Gripen – це саме той літак, про який Швеція нещодавно заявила, що вона не проти нам його передавати", – зауважив військовий оглядач.

І це зовсім не випадкові слова, адже ще у 2023 році в ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що група українських льотчиків пройшла ознайомчу підготовку на Gripen. Тоді цю підготовку подавали як ознайомлення із загальною ергономікою літака, яка мала б дозволити пілотам бути більш підготовленими до F-16.

"Загальна архітектура та концепція західних літаків Saab Gripen та F-16 дійсно дуже схожі. Подібні кокпіти, подібна ергономіка.... Але все ж таки (чи варто – 24 Канал) витрачати декілька місяців для того, щоб звикнути до кокпіта в Gripen? Чого ж тоді їх (українських пілотів – 24 Канал) не відправили, наприклад, в Румунію або Іспанію для такої підготовки?" – запитав Коваленко.

Ці повідомлення змушують задуматись про те, що країни Заходу можуть провернути "багатоходівку" й забезпечити Повітряні сили літаками, які найкраще пасують для використання європейський авіаційних ракет.

Що відомо про TAURUS та надання далекобійних ракет

  • Вперше публічна інформація про те, що в майбутньому Німеччина могла б надати Україні авіаційні ракети TAURUS, з'явилася влітку 2023 року. Однак протягом тривалого часу Німеччина не дуже охоче говорить на цю тему.
  • Водночас Британія та Франція ще під час літнього наступу Сил оборони вже встигли передати десятки далекобійних ракет, які Повітряні сили ефективно використовували в тому числі й для знищення російського флоту.
  • Водночас США, подібно до Німеччини, тривалий час не наважувалися надати Україні ракети ATACMS, аж поки Сили оборони успішно вдарили ними по аеродрому в Бердянську. Втім, за тодішніми повідомленнями, кількість цих ракет була невеликою, а їхня модифікація – не найбільш потужною.
  • Водночас і США, і Німеччина є двома найбільшими надавачами військової допомоги для України, передавши за 2 роки війни спорядження на 43 та 17 мільярдів євро.