Найважливіші новини України та світу за суботу, 29 січня:
Читайте також Скасували тисячі авіарейсів: у США лютує снігова буря
Напруга між США та Україною
Джерело: CNN
Американський телеканал CNN із посиланням на джерела в Сполучених Штатах та Україні повідомляє, що між адміністрацією Джо Байдена та українською владою існує напруженість.
Все нібито через розбіжності щодо ймовірності нового вторгнення Росії на територію нашої держави.
Між Зеленським і офіційними особами адміністрації Байдена наростає напруженість на тлі розбіжностей з приводу того, як інтерпретувати та публічно висвітлювати оцінки американської розвідки, в яких мовиться, що Росія може готувати великомасштабний напад,
– зазначають журналісти.
США роздратовані применшенням загрози
Джо Байден і його радники були роздратовані публічним применшенням Володимиром Зеленським загрози та погано завуальованими випадами на адресу президента США. Вони вважають, що публічні попередження на адресу Росії про серйозні наслідки є ключем до стримування.
"У нас є питання: чому ви починаєте сварку зі США? Чому ви зливаєте та спотворюєте інформацію, коли США – один із ваших єдиних справжніх друзів? І навіщо просити більше зброї, якщо кажете, що загроза не змінилася?" – зауважив чиновник США, звертаючись до української сторони.
Вшанування пам'яті Героїв Крут
Джерело: 24 канал
В Україні вшанували 104 річницю подвигу Героїв Крут. Мовиться про бій на залізничній станції Крути, що на Чернігівщині, між чисельним радянським військом і окремими підрозділами армії УНР. Українським добровольцям вдалось виконати бойове завдання та стримати наступ більшовиків на Київ.
Представник Українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко повідомив, що на місці легендарного протистояння у Чернігівській області вшанували полеглих. Водночас говорили про необхідність консолідації задля опору зовнішньому ворогу, як і понад 100 років тому.
З його слів, промовці також згадували не менш підступних внутрішніх ворогів, як то корупція, байдужість людей, які вважають, що захист України – це не їхня війна і її можна десь пересидіти.
Сценарій заходу включав:
- мистецьку патріотичну композицію,
- покладання квітів до пам'ятника,
- заупокійну літію,
- хвилину мовчання,
- військовий салют
- урочистий марш службовців і курсантів військових навчальних закладів.
На мою особисту думку, в цьому році вшанування пам'яті Героїв Крут пройшло якось організованіше, люди були більш зібрані і якихось політичних спектаклів не було,
– наголосив Сергій Бутко.
Насамкінець він додав, що пам'ять Героїв Крут на місці бою вшанувала понад тисяча людей.
На місці бою під Крутами вшанували загиблих героїв / Фото Чернігівської ОДА
Зеленський вшанував Героїв Крут
Глава держави Володимир Зеленський взяв участь у вшануванні пам'яті Героїв Крут. Президент поклав квіти до пам'ятного хреста Героям на Аскольдовій могилі у Києві.
Пам'ять загиблих ушанували хвилиною мовчання. Потім пролунав державний гімн, військові відсалютували з особистої зброї та пройшли урочистим маршем біля пам'ятного хреста,
– зазначили в ОП.
Окрім Володимира Зеленського, у церемонії взяли участь Андрій Єрмак, Олексій Резніков, Валерій Залужний і курсанти вищих військових навчальних закладів.
До теми Бій під Крутами: чому важливо пам'ятати юних героїв
Варте уваги – Бій під Крутами: дивіться відео 24 каналу
Прощання із загиблими на "Південмаші"
Джерело: 24 канал
Рідні, правоохоронці, військові та небайдужі попрощалися з Леонідом Черником, Олександром Драганом, Олександром Бугановим, Артемом Левківським та Вірою Лебединець, що загинули внаслідок стрілянини, яку 27 січня нацгвардієць Артем Рябчук влаштував на "Південмаші".
Леонід Черник
19-річний хлопець був родом із Каховки. Спочатку навчався у місцевій школі, потім – на електрозварювальника у Новокаховському вищому професійному училищі. До кінця служби йому залишалося всього лише 3 місяців. Мати загиблого не знає, як пережити втрату. " Він просто був хорошим. Поганого ніхто про нього не скаже", – зазначила жінка.
Олександр Драган
Юнаку було 24 роки. Він народився у Березиному, що в Одеській області. Там у загиблого залишилися батьки й 2 старших сестри. Одна з них – також військовослужбовиця. Олександр навчався на автослюсаря, потім закінчив морське училище. Місцеві пригадують його як спокійного та доброго хлопця, який дуже любив спорт.
Олександр Буганов
34-річний старший лейтенант Олександр Буганов був начальником варти. Він родом з села Подо-Калинівка на Херсонщині. Чоловік був кадровим військовим. Він пройшов Ілловайськ, пережив полон проросійських бойовиків. Захоплювався мотоциклами та мандрами. У чоловіка залишилися 2 маленькі донечки.
Артем Левківський
21-річний хлопець проживав у місті Олешки. Після 10 класів у місцевій школі поступив до Херсонського кулінарного училища. Після строкової служби вирішив залишитися у військовій частині. Директорка школи, в якій навчався Артем, згадує про нього як про чуйну й товариську людину. Друзі кажуть, що той ніколи ні з ким не сварився.
Віра Лебединець
Була цивільною, понад 15 років працювала на "Південмаші" – контролеркою КПП. У 2022 році Лебединець мало б виповнитися 36. Рябчук застрелив жінку, бо та не давала йому втекти із заводу й не віддавала ключі. У Віри залишилася 11-річна донька.
Церемонія прощання зі загиблими
Близько 10 години ранку розпочалася церемонія прощання та панахида, організувана керівництвом Південного машинобудівного заводу. Тіла загиблих віднесли у Палац культури машинобудівників, під виконання оркестру. Пам'ять жертв присутні вшанували хвилиною мовчання.
На прощання зі загиблими приїхав очільник Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський. Прийшли також і побратими нацгвардійців. У руках вони тримали гвоздики.
Сьогодні ми прощаємось з нашими військовослужбовцями. Це день скорботи,
– сказав глава МВС.
У Дніпрі попрощалися із загиблими на "Південмаші" / Фото МВС, "Сегодня"
Монастирський відвідав постраждалих
Джерело: телеграм-канал МВС України
Денис Монастирський відвідав у лікарні постраждалих унаслідок стрілянини на заводі "Південмаш" в Дніпрі. Міністр внутрішніх справ перевіряв, чи потерпілі забезпечені всім необхідним.
Він поговорив з лікарями, а перед тим – із пораненими. Наразі їм продовжують надавати допомогу.
На повідомлення про необхідність здати кров відгукнулися аж 170 правоохоронців. Не залишаються байдужими й дніпряни. Вони також приходять допомогти постраждалим,
– розповіли у МВС.
Що відомо про стан постражлалих
- 22-річна військова Жанна Шарова, яка зазнала трьох поранень, досі у важкому стані. Водночас динаміка – позитивна, адже 27 січня дівчина прийшла до тями. Наразі вона перебуває під апаратом штучної вентиляції легенів.
- 25-річний Ігор Семенченко зазнав поранення у живіт. Лікарі оперативно видалили кулю. Потерпілий перебуває у важкому стані, але з позитивною динамікою.
- Владислав Гулида, Денис Намесник і Євген Мачула при тямі.
Монастирський приїхав у лікарню до постраждалих в стрілянині на "Південмаші" / МВС України
Трагедія у Дніпрі: що відомо
- На заводі "Південмаш" у Дніпрі 27 січня солдат строкової служби розстріляв своїх товаришів.
- У результаті цього нападу загинули 4 військових та цивільна жінка. Ще 5 людей постраждали.
- Зловмисник втік з місця події, проте згодом попросив перехожу зателефонувати до поліції.
- Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив, що чоловіка вдалося затримати.
- Згодом речниця МВС Альона Матвєєва вказала, що психічних відхилень у стрільця не виявили.
- У Державному бюро розслідувань заявили, що проти нацгвардійця, який стріляв у службовців, відкрили 3 кримінальні справи. Слідчі вже повідомили зловмиснику про підозру.
- У ДБР додали, що проситимуть запобіжний захід – тримання під вартою без можливості застави.