Ситуацію на кордоні Польщі, Литви та Латвії теж відстежують. Про це розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

До теми Україна укріплює кордон з Білоруссю, – Кулеба

Руху мігрантів у напрямку України не фіксуємо, але до розвитку ситуації готуємося,
– зазначив Демченко.

Україна напоготові

14 листопада у Луцьку відбулася нарада, на якій обговорили питання оборони кордону з Білоруссю. Секретар РНБО Олексій Данілов схарактеризував події на кордоні як "чергову спецоперацію Росії". Чиновник додав, що зброю проти нелегальних мігрантів Україна може застосовувати лише, якщо небезпека загрожуватиме життю українських прикордонників чи військових.

У МВС не виключають ймовірного вторгнення мігрантів. Речник відомства повідомив, що з 2020 року між Україною та Білоруссю діє угода про реадмісію. Вона передбачає, що нелегали мають бути видворені назад.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що у прикордонних областях України навіть можуть ввести надзвичайний стан. Проте до цього вдадуться лише за певних обставин.

Що відомо про міграційну кризу

  • З 8 листопада ситуація на польсько-білоруському кордоні ускладнилась. Тисячі мігрантів з боку Білорусі рушили штурмувати кордон, щоб потрапити в Євросоюз.
  • Польща у відповідь виставила на кордоні близько 13 тисяч військових.
  • Західні країни звинувачують білоруський режим у міграційній кризі. У НАТО заявили, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко використовує нелегалів для тиску на Європу.
  • 15 листопада ситуація теж напружена. Мігрантів більшає. Через їх навалу до кордону привезли водомет, а неподалік чергує військовий літак.