У Дніпрі попрощалися з вбитими нацгвардійцями

29 січня, рідні, правоохоронці, військові та небайдужі попрощалися з Леонідом Черником, Олександром Драганом, Олександром Бугановим, Артемом Левківським та Вірою Лебединець.

Читайте також Стрілянина в Дніпрі: односельці розповіли, якою людиною був Артем Рябчук​

Близько 10 години ранку розпочалася церемонія прощання й панахида, яку організувало керівництво "Південмаш". Тіла загиблих віднесли у Палац культури машинобудівників, під виконання оркестру. Пам'ять жертв присутні вшанували хвилиною мовчання.

Тіла загиблих нацгвардійців заносять у палац культури: відео

На прощання з загиблими приїхав міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. Прийшли й побратими нацгвардійців. У руках вони тримали гвоздики.

Сьогодні ми прощаємось з нашими військовослужбовцями, які, на жаль, втратили життя. Це день скорботи,
сказав Монастирський.

Після панахиди міністр зустрінеться з рідними жертв. До речі, він також побував у лікарні, де лежать постраждалі. Урядовець поспілкувався з потерпілими та лікарями.

Нацгвардійці прийшли попрощатися з вбитими колегами / Фото МВС
Нацгвардійці прийшли попрощатися з вбитими колегами / Фото МВС

Дивіться відео з панахиди за загиблими:

Зауважимо, з Палацу культури труни із тілами заберуть родичі. Двоє загиблих не з Дніпра, тому їх відвезуть до інших областей.

У Дніпрі попрощалися із загиблими на "Південмаші" / Фото МВС, "Сегодня"

Що відомо про жертв стрілянини на "Південмаші"

Внаслідок жорстокої стрілянини у Дніпрі загинули 5 людей. У ніч проти 27 січня нацгвардієць Артем Рябчук раптово відкрив вогонь по своїх товаришах по службі. Сім'ям загиблих виплатять по 1,8 мільйона гривень грошової допомоги, будуть й виплати від місцевої влади. Ще 5 людей постраждали внаслідок моторошного інциденту. Деякі з них – досі у важкому стані.

Леонід Черник

19-річний хлопець був родом із Каховки. Спочатку навчався у місцевій школі, потім – на електрозварювальника у Новокаховському вищому професійному училищі. До кінця служби йому залишалося всього лише 3 місяців. Мати загиблого не знає, як пережити втрату. " Він просто був хорошим. Поганого ніхто про нього не скаже", – зазначила жінка.

Олександр Драган

Юнаку було 24 роки. Він народився у Березиному, що в Одеській області. Там у загиблого залишилися батьки й 2 старших сестри. Одна з них – також військовослужбовиця. Олександр навчався на автослюсаря, потім закінчив морське училище. Місцеві пригадують його як спокійного та доброго хлопця, який дуже любив спорт.

Олександр Буганов

34-річний старший лейтенант Олександр Буганов був начальником варти. Він родом з села Подокалинівка на Херсонщині. Чоловік був кадровим військовим. Він пройшов Ілловайськ, пережив полон проросійських бойовиків. Захоплювався мотоциклами та мандрами. У чоловіка залишилися 2 маленькі донечки.

Артем Левківський

21-річний хлопець проживав у місті Олешки. Після 10 класів у місцевій школі поступив до Херсонського кулінарного училища. Після строкової служби вирішив залишитися у військовій частині. Директорка школи, в якій навчався Артем, згадує про нього як про чуйну й товариську людину. Друзі кажуть, що той ніколи ні з ким не сварився.

Віра Лебединець

Була цивільною, понад 15 років працювала на "Південмаші" – контролеркою КПП. У 2022 році Лебединець мало б виповнитися 36. Рябчук застрелив жінку, бо та не давала йому втекти із заводу й не віддавала ключі. У Віри залишилася 11-річна донька.

Трагедія у Дніпрі: що відомо

  • 21-річному нападнику Артему Рябчуку повідомили про підозру за статтями про умисне вбивство, викрадення, привласненняй вимагання військовослужбовцем зброї і бойових припасів та дезертирство.
  • Радник міністра внутрішніх справ Артем Геращенко припустив, що йому загрожує довічне ув'язнення. Втім, спочатку потрібно отримати висновки психічної експертизи.
  • Через стрілянину на "Південмаші" подав у відставку Микола Балан, командувач Нацгвардії.