Над дослідженням працювали вчені з Австрії та Великої Британії. Вони вивчали властивості двох типів шовку, який виробляють павуки і тутовий шовкопряд. Кожен матеріал має свої переваги, тому вони вирішили їх об'єднати для застосування в регенеративній медицині для відновлення пошкоджених нервів.

Цікаво Вчені створили штучну шкіру, яка змінює колір, витримує холод і вбиває мікробів

Що відомо про відкриття

Шовк тутового шовкопряда використовували як каркас, а "наповнення" нерва зробили з шовку павуків. Потім тканину протестували на моделях щурів з пошкодженим сідничним нервом.

Крім вражаючого терапевтичного ефекту вчені простежили весь механізм регенерації. Наприклад, вони з'ясували, що каркас містить пористу стінку для обміну поживними речовинами, а їхня особлива молекулярна структура відповідає за стабільність тканини. Крім іншого, визначено клітини, які відіграють вирішальне значення для регенерації нервів.

Перспективи

Хоча лікування й не було успішним в усіх випадках, це не означає, що технологію не можна покращити в майбутньому. Зараз вчені досліджують можливості нового підходу для регенерації при травмах периферичних нервів у людини. У разі успіху це відкриє нову главу в регенеративній неврології.