Про розмову із Лавровим, яка так і не відбулася

Як розповів український міністр у ефірі програми "Свобода слова", навіть попри пізню годину, реакція з боку російського МЗС була доволі жвавою. А вранці стало відомим, що Лавров відбув у відрядження до Сирії, і невідомо, коли ця розмова відбудеться.

Важливо Обстріли на Донбасі: Україна закликає Росію вплинути на бойовиків

Я є готовим. Чекаю на розмову. Вважаю, коли на сході убивають українського солдата, то єдина сторона, з якою потрібно говорити, – це Російська Федерація,
– наголосив Кулеба.

За його словами, таке ж саме доручення дав йому президент Зеленський.

Також Кулеба оприлюднив перелік питань, які він під час зустрічі зі Лавровим мав порушити:

  • як Росія пояснює те, що сталося;
  • чи залишається вона відданою режиму припинення вогню;
  • підготовка до зустрічі міністрів закордонних справ у межах нормандського формату (перед цим мають зустрітися радники).

Про дві війни з Росією

Посадовець наголосив, що Україна зараз має із РФ дві війни:

  • одну – гарячу збройну,
  • іншу – дипломатичну.

І в мене є стійке враження, що 6 і 7 вересня крок зробила російська партія збройної війни. Очевидно, це відбувається саме зараз, оскільки в Україні стартувала передвиборча кампанія. І ми розуміємо, що у нас є політичні сили, яким на цьому тлі будь-яка погана новина зі сходу додає балів,
– підкреслив очільник МЗС.

До речі Бойовики знову погрожують Україні обстрілом: призначили нову дату

Про реакцію світу

Він додав, що через нещодавнє загострення Україна знову має відкотитися в питаннях безпеки, бо вони – порушені. Щодо зустрічі радників, то вона залишається в графіку, і Київ до неї готується: там передусім порушить питання загибелі військового.

"Під час розмови з партнерами саме ми донесли правду про те, що відбулося на Донбасі та хто зірвав режим припинення вогню. Але поки реакції не було. Проте впевнений, що це питання у світі ретельно вивчать. І тоді вже буде зворотній зв'язок", – підкреслив дипломат.

Водночас Кулеба запевнив, що Україна абсолютно зберігає підтримку з боку міжнародного співтовариства у тому, що припинення вогню має тривати.

Актуально Зеленський розповів, коли може відбутися наступна зустріч лідерів "нормандської четвірки"

Загострення на Донбасі 6 – 7 вересня: основне

  • 5 вересня ватажок донецьких бойовиків Пушилін анонсував обстріл українських позицій.
  • Статися це мало 7 вересня буквально за 600 метрів від населеного пункту Шуми, що є передмістям Горлівки. Також він видав відповідний указ.
  • Ватажок бойовиків попросив забрати звідти військових, "щоб ніхто не постраждав, а перемир'я не було зірвано".
  • Натомість самі українські укріплення, які бойовики збираються обстрілювати, окупант назвав "незаконно зведеними спорудами".
  • Через заяву Пушиліна Україна ініціювала екстрене засідання мінської ТКГ щодо Донбасу. Під час заходу голова української делегації Леонід Кравчук заявив, що Україна не допустять зриву мирного процесу
  • Зрештою бойовики завдали атаки не 7 вересня, а 6 числа. Спершу вони відкрили вогонь з автоматичного станкового гранатомету, випустивши три черги осколкових боєприпасів ВОГ-17 по підрозділу Об’єднаних сил в районі Красногорівки.
  • В результаті поранення отримав український воїн. Він допомогав усувати наслідки пожежі на Луганщині. Бійцю надали першу медичну допомогу та евакуювали до лікарні.
  • Згодом окупанти здійснили ще обстріл по позиціях Об'єднаних сил неподалік Причепилівки на Луганщині. Він виявився смертельним – загинув український військовий.
  • Крім того, ще четверо військових підірвалися на бойових пристроях. Троє із них загинули (один у лікарні).
  • 7 вересня бойовики лише одного разу порушили режим припинення вогню. Сталося це поблизу Кам’янки на Донеччині. Тут окупанти били зі стрілецької зброї та ручного протитанкового гранатомета. На щастя, ніхто з воїнів ОС не постраждав.
  • Через таку тривожну ситуацію очільник МЗС України Дмитро Кулеба терміново ініціював розмову зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим.