Детальніше про прибуття нових бойовиків у Білорусь
Таку заяву зробили кандидати в президенти Білорусі Сергій Черечень і Андрій Дмитрієв. Як розповіли вони, про це їм повідомили на терміновій зустрічі з очільницею ЦВК Білорусі, а саме генеральний секретар білоруського Радбезу Андрій Равков, передає 24 канал.
До теми Кандидатів у президенти Білорусі терміново викликали до ЦВК: що відомо
"Основна мета зустрічі – попередити про ймовірні провокації, і ці провокації скоріш за все будуть", – наголосив Черечень.
Як пояснив він, на території Білорусі напередодні затримали бойовиків, і таких бойовиків тут – ще багато.
Плюс у Росії готуються угруповання, що планують в’їхати на територію Республіки Білорусь до 9 серпня. І відповідно ті заходи, які будуть проводити у форматі мітингів-концертів, будуть небезпечними,
– зауважив Черечень.
Дивіться відео заяви Чечереня щодо прибуття бойовиків до Білорусі
Андрій Дмитрієв, зі свого боку, додав, що такі угруповання готуються під російським Псковом і Невелем. Обидва міста розміщуються неподалік кордону з Білоруссю.
Зверніть увагу У Білорусі затриманих найманців "Вагнера" підозрюють в організації теракту: деталі
Що цьому передувало
- Напередодні в Білорусі співробітники білоруського КДБ та спецпризначенці ОМОНу затримали 32 бойовиків уночі проти 29 липня під Мінськом. Ще одного – в Гомельській області.
- Усі затримані мали паспорти Росії та є членами приватної військової компанії "Вагнера."
- Державна інформаційна агенція БелТА посиланням на джерела у правоохоронних органах пише, що на територію країни прибули понад 200 бойовиків для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії.
- З собою росіяни мали кожен по невеликій ручній поклажі, і на всіх – три великі важкі валізи, завантаження яких в транспортний засіб здійснювали кілька чоловіків.
- Спершу найманці заселилися в одному з мінських готелів, а за кілька днів переїхали в санаторій у Мінському районі. Власне тут їх і затримали
- У санаторії кажуть, що приїжджі звернули на себе увагу нехарактерною для російських туристів поведінкою та одноманітним одягом в стилі мілітарі. Спиртного не вживали, розважальних закладів не відвідували, трималися відособлено, намагаючись не привертати до себе уваги. Крім того, вони невеликими групами уважно вивчали територію та оточення санаторію.
- Також БелТА опублікувала список імен затриманих бойовиків. Серед них є ті, кого внесено в українську базу "Миротворець". Російське видання "Фонтанка" пише, що щонайменше шестеро воювали проти України на Донбасі. Крім того, ексватажок бойовиків Захар Прилєпін підтвердив, що серед затриманих є бійці його колишнього батальйону. Повний список затриманих у Білорусі бойовиків – за посиланням.
- Опісля цього президент країни Олександр Лукашенко скликав Радбез. На нараді вирішили відправити додаткове військо на кордон із Росією, а також викликати російського та українського послів.
Що відомо про вибори президента Білорусі?
Волевиявлення білоруського народу заплановано на 9 серпня. Участь у виборах беруть 5 кандидатів – голова партії Білоруська соціал-демократична "Грамада" Сергій Черечень, дружина затриманого блогера та активіста Світлана Тіхановська, ексдепутат Ганна Канопацька, співголова об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і чинний президент Олександр Лукашенко. Останній балотуватиметься на 6 термін.Основні суперники Лукашенка – Віктор Бабарика та Валерій Цепкало – не змогли пройти реєстрацію в ЦВК. Більше того, щодо Бабарика порушили кримінальну справу про відмивання грошей, ухилення від сплати податків і дачі хабара.
Вибори президента Білорусі супроводжуються масштабними мітингами опозиції, протестами проти чинної влади та затриманнями неугодних режиму Лукашенка людей: від мітингувальників до політиків.