Про це у понеділок, 2 травня, розповів керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. Політик наголосив, що зараз Євросоюз завершує шостий пакет санкцій й українська сторона очікує побачити у ньому також нафтове ембарго.
Читайте також ЄС планує запровадити 6-й пакет санкцій проти Росії наступного тижня, – Politico
Залежність від російських енергоресурсів стрімко знижується
Посилаючися на дані видання Spiegel, Єрмак наводить цікаві цифри щодо скорочення використання російських енергоресурсів.
Порахували, що залежність від російської нафти впала з минулорічних 35% до нинішніх 12%, а частка імпорту російського газу з 55% опустилася до 35%,
– йдеться у повідомленні керівника Офісу Президента.
За інформацією Spiegel, у випадку з вугіллям цей показник з початку року знизився з 50% до приблизно 8%.
Єрмак нагадав, що раніше Євросоюз ухвалив заборону на імпорт російського вугілля, зараз Україна очікує від Європи, зокрема Німеччини, рішення щодо нафтового ембарго.
Це дуже важливо – Росія має бути позбавлена енергетичної зброї,
– підсумував Єрмак.
Як країни ЄС реагують на заборону імпорту російської нафти
За даними видання Kurier проти введення повного ембарго на російську нафту у шостому пакеті санкцій проти держави-агресорки виступали такі країни:
- Австрія;
- Словаччина;
- Угорщина;
- Греція;
- Іспанія;
- Італія.
Утім, станом на 2 травня Австрія, Угорщина і Словаччина відкликали своє право вето щодо ембарго на нафту з Росії. Завдяки цьому рішенню обмеження російської нафти стає все ймовірнішим.
Разом із цим, дипломати попереджують, що рішення щодо санкцій можуть ухвалити у найближчі декілька місяців, а не днів, як би цього хотілося українському уряду.
Санкції проти Росії: останні новини
- Фінляндія не погодилась платити за паливо рублями. Тож з 20 травня країна, ймовірно, перестане отримувати російський газ. Раніше Фінляндія заявила, що скорочує залежність від електроенергії держави-агресорки.
- Кабінет Міністрів України затвердив постанову "Про денонсацію Угоди між Урядом України та Урядом Росії про співробітництво в галузі рибного господарства". Це означає, що Україна припиняє співпрацю з Росією у галузі рибного господарства.
- Євросоюз заборонив постачання штучних ковбасних оболонок із затверділих білкових та целюлозних матеріалів до Росії. Рішення набуде чинності 10 липня 2022 року.
- Уряд Норвегії закрив свої порти для російських кораблів. Рішення набуде чинності 7 травня.
- Експерт з питань управління репутацією Борис Тизенгаузен наголосив, що світ почне знімати санкції з Росії поступово, коли звільнять Крим. За живого Путіна це малоймовірно.
Зверніть увагу – ембарго для Росії лише питання часу: дивіться відео