Росія може вдатися до провокацій, оскільки зерновий коридор, який працює зараз, її не влаштовує. Про це 24 каналу розповів речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

Зверніть увагу Росія далі краде українське зерно, а світ закриває очі: що відомо про нові схеми Кремля

Росія може намагатись зірвати зернову угоду

За його словами, українське зерно пішло до відповідних портів призначення – до тих країн, які потерпають від голоду. Так, вчора, 16 жовтня, на Кенію відправився черговий балкер з 40 тисячами тонн української пшениці.

До речі, це в межах саме Всесвітньої продовольчої програми. У нас є два гаранти – Туреччина та Організація Об'єднаних Націй. Росіянам, звичайно, це не подобається,
– пояснив Братчук.

Він зазначив, що окупантам не подобається, що Україна воює та виконує свої міжнародні зобов'язання. "Звичайно, не подобається і те, що крадене українське зерно в балкерах застрягло в Керченській протоці та не може йти до споживача", – зауважив речник Одеської ОВА.

Водночас російське зерно є гіршим за якістю і світ не хоче його купувати. Тож країна-агресорка розуміє, що це чергова стратегічна перемога України, тому будуть намагатися здійснювати провокації, щоб зірвати зернову угоду. Ба більше, на думку Братчука, країна-агресорка може демонстративно вийти з угоди, хоча вона укладена між Росією, Туреччиною та ООН.

Братчук розповів, що Росія намагатиметься зірвати зернову угоду: дивіться відео

16 жовтня у Стамбулі Україна та Туреччина заявили, що мають намір продовжити зернову угоду після закінчення її дії 22 листопада. В цьому дійсно зацікавлені усі, крім країни-агресорки.

Читайте також Масштабний обстріл призвів до злету цін на пшеницю: чи загрожує це експорту зерна з України

Зернова угода: останні новини

  • Москва погрожує вийти із зернової угоди. Країна-агресорка хоче, щоб її вимоги щодо експорту російського зерна та добрив до країн Африки та Азії були виконані. У Росії вважають, нібито угода про постачання зерна повинна бути "рівноправною".
  • Раніше Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Росія готує ґрунт, щоб спробувати зірвати зернову ініціативу. За його словами, партнерів вже інформують про це.
  • З початку реалізації "Зернової ініціативи" наша держава вже експортувала 5,29 мільйона тонн продукції. Через війну та посуху роль України в забезпеченні світу зерном продовжує зростати.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також наголошував, що ближче до кінця листопада Росія буде намагатися зірвати зернову угоду. На його думку, Кремль може зробити все для того, щоб пролонгації не відбулося.