Як телеканал повідомляє на своєму офіційному сайті, Зобніна прилетіла до України на запрошення правозахисного центру "Меморіал", Луганського обласного правозахисного центру "Альтернатива" та німецької організації DRA для участі в блог-турі по Донбасу.

Читайте також: Як іноземному журналісту потрапити до Криму на час воєнного стану: оновлена інструкція від МІП

За словами журналістів, мета заходу – "показати учасникам ситуацію на постконфліктній зоні, дати імпульс для написання статей з об'єктивним поданням ситуації на Донбасі".

З Києва Зобніна повинна була увечері 4 грудня виїхати до Краматорська, додають на каналі.

В аеропорту Києва з журналісткою провели співбесіду в окремій кімнаті, на якій були присутніми дві співробітниці прикордонного контролю та чоловік у цивільному. Зобніну запитали, хто є організатором її поїздки та за чий рахунок вона приїхала до України. Крім того, у неї поцікавилися, чи висвітлювала вона теми, пов'язані з Кримом і будівництвом Кримського моста, чи була на території самопроголошених Донецької та Луганської "народних республік" і чи знала про запровадження воєнного стану,
– переконують представники "Дождя".

Нагадаємо, 30 листопада Україна заборонила в'їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії віком від 16 до 60 років за незначним винятком. Заборона триватиме на час дії воєнного стану. Проте для громадян України, які прямують з території РФ, не існує жодних обмежень перетину кордону та проїзду в Україну.

Раніше 24 канал повідомляв, що до Києва не пустили редактора російського видання "Такі справи" Анастасію Лотареву.
Воєнний стан, Росія, заборона, Україна
Заборона для росіян щодо в'їзду на територію України: інфографіка

Чому Україна заборонила в’їзд чоловікам-громадянам Росії? 25 листопада в Азовському морі прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових. Щоправда, після цього група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. Окрім того, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії у віці 16-60 років.

За словами президента Петра Порошенка, Україна заборонила в'їзд чоловікам, "щоб Росія не формувала в Україні загони "приватних" армій, які насправді є представниками Збройних сил РФ". Також, переконує він, щоб не дати росіянам здійснити в Україні ті операції, які вони планували ще у 2014 році.

кого ще з росії не пропустили на територію україни після запровадження воєнного стану: